Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wycieczka na ptaki

📅 Data: niedziela, 4 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 6:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Drodzy miłośnicy przyrody,

mamy dla Was super fajny prezent na Dzień Dziecka i Dzień Ziemi ;)! W najbliższą niedzielę, 4. czerwca zapraszamy na bezpłatną wycieczkę na ptaki ze świetnym przewodnikiem. Będziemy tropić ptaki żyjące na dużym terenie zielonym - ogródków działkowych w okolicy ul. Międzynarodowej. Wycieczkę poprowadzi ornitolog Krzysiek Kajzer, który ma bardzo duże doświadczenie w terenie, rozpoznaje wszystkie możliwe ptaki i bardzo ciekawie o nich opowiada. Dzięki wycieczce z Krzyśkiem zawsze można się sporo nauczyć. W dodatku nadal trwa czas, gdy ptaki intensywnie śpiewają, więc jest dobra okazja do nauki rozpoznawania ptasich głosów.

Ogrody działkowe wzdłuż ul. Międzynarodowej stanowią jeden, cenny i spójny ekosystem z Parkiem Skaryszewskim i Błoniami Elekcyjnymi. To zielone płuca prawobrzeżnej Warszawy. Tramwaje Warszawskie chcą zamienić część tego terenu zielonego w torowisko, twierdzą, że nie jest to teren wartościowy przyrodniczo. Nie zgadzają się z tym przyrodnicy i mieszkańcy Pragi Południe. Wspólnie walczymy o to, by te tereny nie zostały zniszczone, by pozostały oazą spokoju i zieleni dla ludzi i zwierząt.

Wstęp na wycieczkę dla wszystkich uczestników otwarty i bezpłatny.

Wycieczka staruje o 6. rano, bo rano możemy zobaczyć i usłyszeć najwięcej ptaków. Zbiórka na rogu ul. Zwycięzców i ul. Międzynarodowej, żeby było blisko do mostku nad Kanałem Wystawowym i wejścia na działki. To właśnie nad Kanałem Wystawowym, zamiast kilku rzędów ogrodów działkowych ma powstać torowisko tramwajowe.

Zachęcamy i zapraszamy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧