Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Peter Singer - Ponad czasem

Peter Singer - Ponad czasem
📅 Data: piątek, 9 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, BookBook Księgarnia Hoża, ul. Hoża 29/31 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne książki Petera Singera "Ponad czasem. Mój dziad i tragedia żydowskiego Wiednia".

Profesor Singer opowie, czym, według niego, jest dobre życie. W spotkaniu weźmie także udział Elżbieta de Lazari.
Peter Singer - australijski etyk, profesor w University of Melbourne i w Princton University. Międzynarodową sławę zyskał dzięki książce "Wyzwolenie zwierząt" (wyd.pol. 2004). Wykładał na Uniwersytecie Oksfordzkim, Uniwersytecie Nowojorskim i na wielu innych uczelniach. Jest jednym z najbardziej rozpoznawanych na świecie intelektualistów. W 2005 roku czasopismo "Time" nazwało Peter Singera "jednym ze 100 najbardziej wpłyowych ludzi na świecie, a brytyjski tygodnik "New Statesment" umieścił go na liście dwunastu największych na swiecie współczesnych myślicieli.

Peter Singer na podstawie prywatnej korespondencji, zapisów i przekazów ustnych oraz innych archiwalnych źródeł i wspomnień odtwarza losy Dawida Oppenheima, dziadka ze strony matki, na tle wiedeńskiego barwnego życia intelektualnego pierwszej połowy XX wieku. "To, co nas łączy, trwa ponad czasem" - ten fragment jednego z listów Dawida do przyszłej żony wykorzystuje Singer w książce wielokrotnie, podzielając wiarę dziadka, jednej z milionów ofiar Holokaustu, w "ludzkie, niesekciarskie, uniwersalne wartości". Przywrócenie pamięci osoby dziadka ma dla Singera głęboki wymiar moralny, jest nieskończenie maleńkim, lecz namacalnym naprawianiem zła, jakie przyniósł nazizm niemiecki. Autor, poznając życie intelektualne Dawida, odkrywa zaskakujące podobieństwo ich poglądów na temat etyki i natury ludzkiej.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧