Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Błękitny Marsz Pokoju ONZ

Błękitny Marsz Pokoju ONZ

reklama
📅 Data: sobota, 10 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście
   udostępnij tweetnij wykop


Błękitny Marsz Pokoju po raz kolejny na ulicach Warszawy!

Błękitny Marsz Pokoju, którego hasło przewodnie brzmi: #ChcePokojuNaSwiecie organizowany jest przez Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie przy współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Warszawa. Marsz odbędzie się w sobotę 10 czerwca 2017 r. o godz. 14.00.
Start: Nowy Świat (nr 18) - rondo De Gaulle'a w Warszawie.

Błękitny Marsz Pokoju poprowadzi Martyna Wojciechowska, dziennikarka, prezenterka telewizyjna, podróżniczka, autorka wielu książek oraz przyjaciółka ONZ i orędowniczka praw człowieka.
Do udziału w marszu zaproszono osoby znane ze świata kultury, nauki, biznesu, mediów i sportu oraz całą „Rodzinę ONZ w Polsce”: UNHCR, WHO, IOM, UNEP/GRID, UNICEF, UNESCO loraz Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

Celem marszu jest promowanie praw człowieka i solidarności międzyludzkiej na rzecz pokoju na świecie. Pokój to coś więcej niż odłożenie broni na bok. Pokój to budowanie globalnego społeczeństwa, w którym ludzie żyją wolni od ubóstwa i wspólnie czerpią korzyści z osiągnięć. Pokój to wspólny rozwój i wzajemne wspieranie się w jednej światowej rodzinie. Tylko dzięki naszym wspólnym działaniom możemy sprawić, by świat był bezpiecznym domem dla przyszłych pokoleń. Każdy z nas może przyczynić się do pokoju na świecie, wystarczy powiedzieć stop przemocy w domu, w szkole i w swojej społeczności. Dlatego każdy z nas powinien pamiętać, że pokój na świecie zaczyna się w nas samych!

Pokój jest wyzwaniem, jeżeli tak jak my, chcesz pokoju na świecie, podejmij je z nami! Weź udział w marszu.

Weź udział w marszu!

Jeśli chcesz spotkać ludzi, którzy tak jak Ty chcą wyrazić swoją solidarność na rzecz pokoju, wolności, równości i praw człowieka przyjdź na Błękitny Marsz Pokoju!
Weź udział w marszu!

Jeśli chcesz spotkać ludzi, którzy tak jak Ty chcą wyrazić swoją solidarność na rzecz pokoju, wolności, równości i praw człowieka przyjdź na Błękitny Marsz Pokoju!

• Start: 10 czerwca 2017 r. godz.: 14.00
• Zbiórka: przy zbiegu ulic Nowego Światu (nr 18) i Smolnej w Warszawie. Trasa przemarszu będzie biegła wzdłuż Traktu Królewskiego i zakończy się przy Kościele Wizytek na Krakowskim Przedmieściu.
• Podczas marszu będzie grała brazylijska grupa bębniarzy „Ritmo Bloco” oraz afrykański zespół „Ricky Lion”.
• Marsz zakończy przemówienie wygłoszone przez Martynę Wojciechowską. Zostaną także wypuszczone w niebo błękitne balony, a uczestników marszu organizatorzy zaproszą do wspólnego zdjęcia.
• Głównym motywem kolorystycznym marszu jest kolor błękitny. Użyj swojej wyobraźni! Tego dnia bądź „błękitna i błękitny”! Ubierz się na błękitno, weź ze sobą błękitne gadżety, a jeżeli chcesz, to nawet pomaluj się na kolor błękitny :)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę