Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Barwne postacie Szarych Domów

Barwne postacie Szarych Domów
📅 Data: wtorek, 13 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, c.k. SANACJA, ul. Zgoda 4 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


c. k. SANACJA we współpracy z organizatorami Szare Domy Festiwal Otwarty oraz Warszawy Historia Ukryta zaprasza na spotkanie organizowane pod hasłem: Barwne postacie Szarych Domów.

Co łączy genialnego architekta i artystkę, która nie bała się Adolfa Hitlera? Dlaczego życie Ewy Szelburg-Zarębiny niewiele miało wspólnego z bajką? Kto uratował polskie złoto w 1939 roku a kto zaprojektował wnętrza polskich transatlantyków?
Nowoczesne osiedle Ministerstwa Spraw Wewnętrznych gościło w swoich progach najznamienitsze postacie swojej epoki. Zaprojektowane przez Jana Stefanowicza osiedle było wzorem i niedoścignionym ideałem dla innych, podobnych realizacji w przedwojennej Warszawie.

Zapraszamy Państwa w podróż do dwudziestolecia międzywojennego, do rodzącej się niepodległości i jej legendy. Zapraszamy do wysłuchania historii o barwnym korowodzie mieszkańców Szarych Domów...

Wykład poprowdzi Adrian Sobieszczański (Warszawy Historia Ukryta).

Adrian Sobieszczański - z wykształcenia historyk, z zamiłowania varsavianista. Licencjonowany przewodnik warszawski. Pasjonat architektury i miejskich opowieści. Wyznawca tezy, że „Historia najlepiej brzmi w miejscach, w których ją tworzono”. Autor kilkudziesięciu własnych tras tematycznych po stołecznych ulicach, które na co dzień odkrywa w ramach projektu Warszawy Historia Ukryta. Prywatnie miłośnik barw i tradycji oręża polskiego oraz kolekcjoner militariów.

c. k. SANACJA
ul. Zgoda 4
13.06.2017 r. (wtorek)
godzina 18:00

Wstęp wolny!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę