Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Krzysztof Sokolovski. Sztuka neosakralna

Krzysztof Sokolovski. Sztuka neosakralna

reklama
📅 Data: piątek, 09 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Bohema Nowa Sztuka, Żurawia 24 lok. 6 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Krzysztof Sokolovski „Sztuka neosakralna”
Galeria Bohema Nowa Sztuka
9 - 30 czerwca 2017

Galeria Bohema zaprasza na wystawę Krzysztofa Sokolovskiego pt. „Sztuka neosakralna”, podczas której artysta zaprezentuje najnowsze prace na deskach lipowych, abstrakcyjne ołtarze oraz malarstwo na płótnie. Sokołowski jest ponad wszystko malarzem religijnym, twórcą licznych ikon i orędownikiem odnowy sztuki religijnej. Jego idea abstrakcji (neo)sakralnej zakłada pominięcie w obrazach elementów narracyjnych i skupienie się na wizualizacji kulminacyjnej emocji wyrażanej historii religijnej. Sokolovski sprowadza figury obecne w ikonach do prostych symboli i geometrycznych kształtów. Jest przy tym niezwykle nowoczesny - twórczo reinterpretuje wschodnie ikonopisarstwo, odnosi się do dziedzictwa malarstwa awangardowego - obrazów Kazimierza Malewicza czy Jerzego Nowosielskiego. Jego deski charakteryzuje niezwykła precyzja wykonania, przez co emanują pięknem zarówno duchowym jak i materialnym.
Podczas wystawy zaprezentujemy również wcześniejsze pracy artysty z cyklu „Ikony relikwiarzowe” oraz lightboxy „Crux”, będzie można także zobaczyć wizualizację 3D Kaplicy w Klebarku Wielkim ukończonej przez artystę zaledwie kilka miesięcy temu. Wystawie towarzyszyć będzie obszerny katalog z reprodukcjami wybranych prac wykonanych od 2012 oraz tekstem Jolanty Ciesielskiej.

Krzysztof Sokolovski - ur. w 1985 r. w Ejszyszkach, na Litwie. Uczęszczał do Ejszyskiej Szkoły Średniej, po czym w ramach programu Paderewski wyjechał do Gdańska, gdzie ukończył 4 klasę liceum i zdał polską maturę. W 2009 r. ukończył Politechnikę Gdańską, zdobywając dyplom z zakresu energetyki cieplnej. Równolegle podjął naukę na Wydziale Malarstwa gdańskiej ASP. Na drugim roku dodatkowo zaczął uczęszczać na wykłady anatomii prof. Grzybiaka na Akademii Medycznej w Gdańsku, zdał kurs przygotowawczy i został dopuszczony do zajęć prosektoryjnych. Zaliczył kurs anatomii klinicznej na poziomie licencjackim po zdanym celująco egzaminie. W 2013 r. przeniósł się do Warszawy i tu ukończył ASP w pracowni dyplomowej prof. Andrzeja Rysińskiego. Zdobył wyróżnienie za Najlepszy Dyplom ASP w Warszawie „ComingOut 2014” oraz wyróżnienie w konkursie na Najlepszy Dyplom Wyższych Szkół Artystycznych Polski ArtNoble 2014.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę