Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

PRACE ZIEMNE. WYKŁAD I REKONSTRUKCJE

PRACE ZIEMNE. WYKŁAD I REKONSTRUKCJE
📅 Data: czwartek, 29 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, ogródki działkowe ROD „Pratulińska” (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na czwarty z cyklu wykładów, które będą odbywały się w Parku Rzeźby w ramach tytułowego „Powtarzania materiału”.

Tym razem spotkanie odbędzie się na terenie ogródków działkowych ROD „Pratulińska” na Targówku, punktem wyjścia będzie rzeźba „Do odnalezienia” chińskiego artysty Ai Weiweia z 2014 roku. Praca ta, zainstalowana w południowej części Parku Bródnowskiego, składa się z trzech dołów wypełnionych rozbitymi wazami (replikami cennego naczynia z XIV wieku), przysypanymi ziemią.

Rzeźbę Ai Weiweia odczytać można w kontekście historii dwudziestowiecznych awangard: konceptualizmu, obiektu znalezionego (ready-made), minimalizmu oraz sztuki ziemi. Projekt ten, mimo że materialny, posiadający swoją objętość i wagę, jest niewidzialny i niedostępny dla widza.

Podczas spotkania na jednej z działek ogrodowych na Targówku, odbędzie się wykład na temat tradycji historii sztuki ziemi oraz artystycznego ogrodnictwa, z przywołaniem dzieł takich artystów jak Futurefarmers, Agnes Denes, Mel Chin, Andrea Zittel i CLUI. Zrekonstruowane zostaną również wybrane dzieła sztuki m.in. „Little Sparta” Iana Hamiltona Finleya (1966) oraz „Buried Cube Containing an Object of Importance but Little Value” Sol LeWitta (1968).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️