Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

V Festiwal Otwarte Mieszkania - weekend I

V Festiwal Otwarte Mieszkania - weekend I

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 10 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 11 czerwca 2017

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście
   udostępnij tweetnij wykop
Czy wiecie kto rekonstruował warszawskie pomniki tuż po wojnie?
Gdzie znajduje się mozaika powstała z gruzów Warszawy?
W których miejscach w stolicy można znaleźć oryginalne kamienne gmerki Biura Odbudowy Stolicy?
Gdzie mieszkali architekci budujący Warszawę?

Na te i wiele innych ciekawych pytań odpowiemy Wam podczas V edycji Festiwalu Otwarte Mieszkania – pt. ,,Warszawa w Nowym Domu”!

Poruszając temat odbudowy Warszawy, od 9 do 25 czerwca przeniesiemy się do czasów powojennych, aby pokazać i zrozumieć fenomen powstającej z gruzów Warszawy. Razem przemierzymy dzielnice stolicy w poszukiwaniu śladów po tym niezwykle trudnym, pełnym sprzeczności, ale i fascynującym okresie powstawania na nowo zrujnowanego miasta.
W weekend 10 - 11 i 17 -18 czerwca zaprosimy Was do odwiedzenia wyjątkowych miejsc - będą to mieszkania i pracownie architektów, konserwatorów, rzemieślników i innych ważnych osób związanych z odbudową Warszawy. Zaprezentujemy również mieszkania w "nowym budownictwie", czyli w osiedlach powstałych tuż po wojnie.
W trakcie towarzyszących zwiedzaniu spacerów i wykładów, przedstawimy nie tylko wartościowe obiekty architektoniczne, ale także historię Biura Odbudowy Stolicy, zwykłych mieszkańców powracających do zniszczonego miasta, czy też artystów tworzących nowe środowiska twórcze.
Odbudowująca się po zniszczeniach wojennych Warszawa stała się inspiracją dla wielu kultowych filmów z okresu PRL-u, a kluczowe dziś dla jej dziedzictwa architektonicznego budynki stanowiły tło akcji wielu z nich. Dlatego w tym roku do wydarzeń festiwalowych dołączone zostały otwarte projekcje kilku produkcji filmowych.
W domkach na Jazdowie zobaczycie wystawę, która poruszy tematy związane z odgruzowywaniem ulic i ocalałych domów, życiem prywatnym w ruinach Warszawy, napływem ludności czy też odbudową życia społecznego oraz naukowego. Pochylimy się również nad zawsze wzbudzającym kontrowersję tematem: moderniści kontra zabytkowicze – rozbieranie i remontowanie zabytków podczas debaty kończącej FOM.

PEŁEN PROGRAM weekendu 10-11 czerwca: link

Wydarzenie finansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę