Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Spektakl Komediowy "Sex, prochy i rock & roll"

Spektakl Komediowy "Sex, prochy i rock & roll"

reklama
📅 Data: środa, 07 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Zarządzania Światem Okrzei 26 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Tekst utrzymany w konwencji monodramu podzielony został na pięć monologów, w których każdy z bohaterów obrazuje wizję swojego życia. Pośród galerii różnych typów znajdzie się kloszard, mężczyzna uzależniony od seksu czy młody chłopak z ogromnym kacem po sobotnim wieczorze kawalerskim. Monologom wszystkich bohaterów towarzyszy seks i prochy, i chociaż wydaje się, że wszyscy dobrze się bawią w swoich mikro światach, każdy pod maską pewności siebie skrywa wewnętrzną pustkę i niemożność odnalezienia się we współczesnym świecie.

"Seks, prochy i rock & roll"
spektakl dla widzów dorosłych
obsada: Hubert Jarczak
oprawa graficzna: Marzena Wojtczuk
scenografia i kostiumy: Marzena Wojtczuk
reżyseria: Hubert Jarczak
przekład: Sławomir Michał Chwastowski
autor: Eric Bogosian
czas trwania: 1h20m
wstęp: wolny, dobrowolna zrzutka do kapelusza

trailer: link

Eric Bogosian, Ormianin z pochodzenia, urodził się w 1953 roku w Woburn, w Massachusetts. Ukończył studia teatrologiczne w Oberlin College. Mieszka w Nowym Yorku, gdzie występuje w klubach undergrandowych, wcielając się w postaci z własnych sztuk.
Znany jest przede wszystkim jako autor monodramów i monologów z gatunku stand – up comedy i aktor. Pisze również sztuki wieloobsadowe m. in. Grill, Czerwony anioł czy Sceny z nowego świata.
Jest laureatem trzech Obie Awards za monodramy: Pijąc w Ameryce, Seks, prochy & rock’n’roll i Czołem wbijając gwoździe w podłogę. W 1986 roku otrzymał Drama Desk Award za Pijąc w Ameryce a w 1989 - Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie za Talk Radio w reżyserii Olivera Stone’a.
Erick Bogosian to mistrz transformacji, skandalista i prowokator. W swoich sztukach używa świadomie wulgaryzmów i języka ulicy. Demaskuje ludzkie zakłamanie i potrzebę udawania kogoś, kim się nie jest. Bohaterowie jego sztuk traktują siebie jak towar, który należy ładnie zapakować i sprzedać. Niezależnie gdzie i z kim żyjemy, gramy wciąż w tą samą grę, kto kogo wyprzedzi w wyścigu do... na to pytanie, każdy sam musi znaleźć odpowiedź, a może telewizja przyjdzie z pomocą, skoro walczy tak brutalnie o dominację nad ludzkością – prowokuje Bogosian. Bohaterowie Bogosiana szukają własnego miejsca w bezwzględnej rzeczywistości, którą sami współtworzą.

Hubert Jarczak ur. 22.08.1984 r. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Studia ukończył w 2009 roku. Debiutował w Teatrze Polonia w Warszawie w spektaklu „Bagdad Cafe” w reżyserii Krystyny Jandy. Aktualnie Huberta można zobaczyc na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zagrał w filmach takich jak: ''Afonia i pszczoły'', ''Wenecja'' Jana Jakuba Kolskiego czy ''Łóżko'' Carlosa Kasuskiego. W serialu ''Pierwsza miłość'' wcielał się w postać Aleksa.

RECENZJA:
Chochlik kulturalny, Włodzimierz Neubart
"Hubert Jarczak (który sam zresztą wyreżyserował spektakl) w istocie pokazuje, że sporo potrafi. Ma, jak to się nieładnie mówi, tzw. warunki. W każdej z pięciu odsłon stosuje inne środki wyrazu, raz delikatniejsze (którymi kupuje mnie najbardziej), innym razem bardziej przerysowane. Bardzo dba o to, by głosem wyrażać emocje stosowne do aktualnie przywdziewanego kostiumu. To cenne, bowiem zauważamy, że aktor potrafi odnaleźć się w różnych konwencjach.
Dzięki Hubertowi Jarczakowi widzowie zrozumieli, jak bardzo współczesny jest ten mający już niemal trzy dekady tekst. W wyczarowywanych przez aktora bohaterach bez trudu dało się odnaleźć ludzi, których spotykamy każdego dnia (pech, jeśli ktoś odnalazł na scenie siebie). To niezaprzeczalny sukces – spektakl dotyka zjawisk, które obserwujemy w naszym własnym świecie, choć czasem może w ogóle się nad nimi nie zastanawiamy. No więc właśnie po tym przedstawieniu – niektórzy zaczną myśleć.
„Sex, prochy i rock & roll” jest przedstawieniem, którym Hubert Jarczak otwiera sobie nowe drzwi, pokazuje, ze szuka form rozwoju. To się bardzo chwali.
To jest kawał porządnego aktorstwa. Mam nadzieję, że Hubert Jarczak pojawi się z tym spektaklem jeszcze kiedyś w Warszawie".

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę