Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

KEN-em przez Ursynów

KEN-em przez Ursynów
📅 Data: czwartek, 29 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Tak jak Śródmieście ma swoją ulicę Marszałkowską, tak również Ursynów może pochwalić się swoją słynną arterią – aleją Komisji Edukacji Narodowej. Długa na 5,51 km i ciągnąca się od Lasu Kabackiego (okolice stacji techniczno – postojowej Kabaty) do administracyjnej granicy z Mokotowem, al. KEN stanowi najważniejszą ulicę oraz jedną z głównych osi dzielnicy Ursynów oraz osiedla Ursynów-Natolin.

Pierwszy odcinek alei, od Doliny Służewieckiej do ul. Bartóka, powstał w 1976 roku. We wrześniu 1996 roku powstał drugi odcinek - od ul. Herbsta do ul. Ciszewskiego nie łączący się z pierwszym (połączenie obydwu odcinków dobudowano rok później – w 1997 r.). Odcinek do ul. Płaskowickiej powstał w 1998 roku, a do ul. Wąwozowej w 1999 roku. Podczas przedłużania alei w kierunku ówczesnego marketu „Hit” wybudowano rondo, któremu zostało nadane imię Krystyny Krahelskiej.

Odwiedzając najważniejsze miejsca i obiekty, rozsiane wzdłuż al. KEN, opowiemy Państwu m.in. o patronującej jej instytucji – Komisji Edukacji Narodowej – powołanej w roku 1773 z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Spotkanie na stacji Metro Ursynów (wejście od strony ul. Surowieckiego) .

Realizowany od kilku lat na Ursynowie cykl spacerów pn. Od pałacyków na skarpie po wielką płytę ! to projekt fundacji „Hereditas”, która na organizację tego przedsięwzięcia również w 2017 r. otrzymała dotację celową z budżetu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.


To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧