Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Marcin Koszałka | Wtedy–teraz

Marcin Koszałka | Wtedy–teraz

reklama
📅 Data: sobota, 24 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Narodowy Instytut Audiowizualny, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Przyjrzymy się twórczości Marcina Koszałki, zawieszonej między potrzebą analizy ludzkich uczuć a stylizacją obrazu godną najwybitniejszych polskich operatorów. Po projekcji – rozmowa z reżyserem oraz współczesny film nawiązujący do tematu spotkania: „Bracia” Wojciecha Staronia. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wtedy–teraz | Polska Szkoła Dokumentu.

18.00 Wtedy | Filmy Marcina Koszałki
"Takiego pięknego syna urodziłam", 1999, 25 minut
"Do bólu", 2008, 25 minut
"Deklaracja nieśmiertelności", 2010, 31 minut

Po pokazie zapraszamy na spotkanie z rezyserem, które poprowadzi Michał Oleszczyk – kurator cyklu, krytyk filmowy i pedagog, do niedawna dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni. Rozmowa będzie poświęcona tematowi - film jako psychodrama; film jako próba wejścia w tkankę najintymniejszych uczuć i przepracowania traum.

20.30 Teraz | Bracia
Uzupełnieniem wieczoru będzie projekcja dokumentu w reżyserii Wojciecha Staronia – innego w tonie „portretu rodzinnego", w którym wieczne pretensje z Pięknego syna Koszałki zastąpione są czułością i zrozumieniem tytułowych sędziwych braci, z których każdy wybrał inną drogę dochodzenia do prawdy.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 17. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona (120).
Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu Bracia, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę