Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Nagroda Literacka m.st. Warszawy: Grzegorz Piątek

Nagroda Literacka m.st. Warszawy: Grzegorz Piątek

reklama
📅 Data: niedziela, 11 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, klub Sen Nocy Letniej, barka Atalanta, Bulwar Grzymały-Siedleckiego (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Już 11 czerwca o godz. 17 w Śnie Nocy Letniej nad Wisłą z czytelnikami spotka się Grzegorz Piątek, zwycięzca tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii edycja warszawska. Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Gruszczyński.

„Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego” to książka, dzięki której Grzegorz Piątek zdobył laur 10. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Publikacja jest precyzyjnym odtworzeniem kariery Stefana Starzyńskiego. Śledząc kolejne fakty z życia ostatniego prezydenta przedwojennej Warszawy, czytelnik odkrywa wielowymiarowy portret Starzyńskiego – twardego polityka i zarazem autentycznie zaangażowanego w sprawy miasta działacza. W kategorii edycja warszawska nominowani byli również Łukasz Lubryczyński i Karolina Wanda Gańko za książkę „Dorożkarstwo warszawskie w XIX wieku” oraz Tomasz Mościcki za „Warszawskie sezony teatralne 1944‑1949”.

Grzegorz Piątek (ur. 1980 r. w Warszawie) jest absolwentem wydziału architektury Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się architekturą jako kurator związanych z nią projektów oraz jako jej krytyk i historyk. Współtworzył nagrodzony Złotym Lwem Pawilon Polski na XI Biennale Architektury w Wenecji. Grzegorz Piątek był także redaktorem naczelnym miesięcznika „Architektura-Murator”, a także felietonistą Gazety Stołecznej.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce. Jej historia sięga lat przedwojennych. Po raz pierwszy została przyznana w 1926 roku, jej tradycję przerwał wybuch wojny. Reaktywowano ją w 2008 roku uchwałą Rady Miasta i w tym roku obchodzi jubileuszową edycję. Laureatami poprzednich edycji byli między innymi Anna Janko, Justyna Bednarek, Urszula Kozioł, Joanna Papuzińska, Ignacy Karpowicz, Andrzej Stasiuk, Eustachy Rylski, Wiesław Myśliwski i Janusz Głowacki.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę