Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Posadziliśmy kolejny milion drzew - finał programu "Po stronie natury"

Posadziliśmy kolejny milion drzew - finał programu "Po stronie natury"

reklama
📅 Data: niedziela, 11 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Skwer Kahla (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W niedzielę, 11 czerwca, w godzinach 10:00 – 18:00, na Skwerze Kahla (przy stacji metra Centrum Nauki Kopernik) odbędzie się uroczysty finał programu „Po stronie natury”. Podczas pikniku ekologicznego warszawiacy będą mogli m.in. otrzymać sadzonkę drzewa, zobaczyć jak wygląda proces recyklingu dzięki instalacji „Drugie życie butelki” i sprawdzić swoje zdolności ortograficzne w wyjątkowym dyktandzie. Gościem specjalnym Wielkiego Finału będzie ambasadorka programu „Po stronie natury” - Martyna Wojciechowska. Piknik poprowadzi Dorota Wellman. Wydarzenie wieńczy 9. edycję programu, w ramach którego Żywiec Zdrój wraz z partnerami posadził w tym roku milion drzew dla ochrony zasobów wody pitnej w Polsce. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Stołecznego Warszawa.

W najbliższą niedzielę Żywiec Zdrój wraz z partnerami: Lasami Państwowymi, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym i Fundacją Ekologiczną „Arka” zapraszają wszystkich warszawiaków na finał tegorocznej edycji programu „Po stronie natury”. Ma on na celu ochronę zasobów wodnych i uwrażliwianie na kwestie ekologii.
To dla nas wyjątkowe wydarzenie. Sadzimy drzewa, aby chronić zasoby wody pitnej, które są w Polsce trzy razy mniejsze niż wynosi średnia europejska. Sadzimy je, ponieważ chcemy, aby nasze dzieci i przyszłe pokolenia mogły w przyszłości cieszyć się czystą wodą, tak jak obecnie możemy cieszyć się nią my. W niedzielę rano razem z Martyną Wojciechowską i leśnikami symbolicznie posadzimy milionowe drzewo dziewiątej edycji programu. Później, od godziny 10.00, wspólnie z partnerami oraz osobami, które zaangażowały się w nasz program, będziemy świętować posadzenie kolejnego – szóstego już - miliona drzew. Bardzo cieszy mnie fakt, że Polacy po raz kolejny pokazali, że są po stronie natury. Wszyscy mamy powód do świętowania – powiedziała Inga Songin, dyrektor marketingu i PR Żywiec Zdrój.

Milionowe drzewo dziewiątej edycji programu będzie można zobaczyć w ramach organizowanych podczas pikniku wycieczek edukacyjnych do nadleśnictwa Jabłonna. Nadal nie jest za późno, żeby przyłączyć się do programu. W trakcie wydarzenia każdy będzie mógł otrzymać sadzonkę drzewa w zamian za 10 plastikowych butelek lub zebranie 6 pieczątek za udział w ekologicznych atrakcjach.

Na uczestników wydarzenia czekają także liczne atrakcje związane z wykorzystaniem surowców wtórnych. Dzięki instalacji „Drugie życie butelki” każdy będzie mógł samodzielnie przetworzyć plastikową butelkę. Na końcu procesu uczestnicy otrzymają gadżet z tworzywa PET wydrukowany na drukarce 3D. Inne produkty z PET będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się też jak praktycznym materiałem włókienniczym jest nić z surowca PET.

W jednej ze stref pikniku będą czekać na uczestników atrakcje przygotowane przez partnerów programu. Przedstawiciele Lasów Państwowych, dzięki edukacyjnym zabawkom i konkursom, wprowadzą zainteresowanych w fascynujący świat leśnej fauny i flory. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przez cały dzień będzie prowadzić warsztaty ze znakowania szlaków turystycznych. Fundacja Ekologiczna Arka zaprasza na ekologiczną grę planszową, a także film wyświetlany dzięki energii słonecznej, lub tej, wytwarzanej podczas jazdy na rowerze.

Przez cały dzień na scenie „Po stronie natury” będą odbywać się koncerty, wystąpienia, wywiady i konkursy z nagrodami. Najmłodsi będą mieli okazję wysłuchać ekologicznych bajek, a ci starsi sprawdzić swoje siły w wyjątkowym ekologicznym dyktandzie. Każdy z uczestników będzie mógł zrobić sobie zdjęcie na tle muralu 3D, skorzystać z konsultacji dietetycznych lub atrakcji zlokalizowanych w strefie sportu i relaksu.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę