Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Bity, atomy, creative coding

Bity, atomy, creative coding

reklama
📅 Data: poniedziałek, 19 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Jak zmieni się nasz sposób interakcji z przedmiotami codziennego użytku? Co daje połączenie mocy obliczeniowej z cielesnością, kontekstem społecznym i środowiskiem? Czym jest i jakie możliwości daje creative coding? Dlaczego sztuka, design i reklama nie mogą się obejść bez kreatywnego kodowania? Na te i inne pytania odpowie podczas wykładu i warsztatu 19 czerwca w Strefie Psyche Wiesław Bartkowski, projektant interakcji i badacz systemów złożonych, kierownik studiów podyplomowych Creative Coding w School of Form.

Wstęp wolny. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: link


WYKŁAD

Mieszając bity i atomy. Rola cielesności w interakcji ze światem cyfrowym:

Moc obliczeniowa ucieleśniona jest w przedmiotach codziennego użytku, w przestrzeni prywatnej i publicznej. Jakie możliwości daje projektantom odejście od projektowania na ekran? Inteligentne przedmioty – obiekty reagujące na ruch, światło, dźwięk, dotyk, ciepło. Poruszające się, unikające lub podążające, porozumiewające się z nami i środowiskiem. Prowokujące do określonych działań, modyfikujące zachowanie, naturalne w użyciu, harmonijnie wkomponowane i dostosowane do potrzeb. To świat bliższy niż może się dziś wydawać.

Poszukamy też odpowiedzi na pytanie, jak tę wizję realizować. Czy odpowiedzią jest creative coding? Niewątpliwie taki świat powstaje dzięki działaniom łączącym sztukę, naukę, design i technologię. Wymaga zupełnie innego spojrzenia na rolę technologii, którego można doświadczyć na warsztatach creative coding – kod tworzywem projektanta, będących świetnym uzupełnieniem wykładu.

Termin i miejsce:
19 czerwca 2017 r., godz. 17.00, sala S306
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31


WARSZTAT

Creative coding – kod tworzywem projektanta:

Creative coding jest podejściem do programowania komputerów, w którym dąży się do stworzenia czegoś ekspresyjnego. Cele funkcjonalne schodzą tu na dalszy plan. W rękach projektanta kodowanie staje się niezwykłym narzędziem kreacji, a kod – tworzywem umożliwiającym eksperymentowanie i formowanie otaczającej rzeczywistości.

Zanurzymy się w interdyscyplinarną naturę kodu: opowiemy o emergencji, chaosie, symulowaniu procesów społecznych. Pokażemy, że efekt działania kodu może być dziełem sztuki. Porozmawiamy o estetyce intelektualnej i trajektoriach. Przedstawimy kodowanie jako sposób myślenia i myślenie w kodzie jako „wzmacniacz zdolności umysłowych”. Poznamy siłę ekspresji kodu, która pozwala ubrać w formę pojęcia trudne do wyrażenia, nawet tak nieuchwytne jak miłość.

Zobaczymy inne oblicze programowania – programowania kreatywnego, ekspresyjnego i generatywnego, nastawionego na tworzenie interaktywnego przekazu, instalacji i obiektów.

Termin i miejsce:
19 czerwca 2017 r., godz. 18.45, sala S309
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31
Limit osób: 25


PROWADZĄCY

Wiesław Bartkowski – projektant interakcji i badacz systemów złożonych. Specjalizuje się w prowadzeniu badań i realizacji projektów na pograniczu informatyki, nauk społecznych i designu. Symuluje komputerowo i analizuje systemy techno-społeczne. Naukowo zajmuje się complex systems. Realizował badania m.in. w programie „Future and emerging technologies”. Stworzył narzędzia wykorzystywane w ONZ i West Point. Jest twórcą pionierskich na polskim rynku edukacyjnym programów kształcenia łączących informatykę z naukami humanistycznymi i twórczym wykorzystaniem technologii. Na Uniwersytecie SWPS stworzył specjalność Projektowanie interakcji człowiek–technologia. Należy do kadry School of Form, w której pokazuje przyszłym projektantom nowy rodzaj tworzywa, jakim jest połączenie kodu z elektroniką. Jest także współtwórcą i kierownikiem pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Creative Coding, w ramach których projektanci i artyści uczą się wykorzystywania kodowania, budowania obwodów elektronicznych i fabrykacji cyfrowej od tworzenia interaktywnych instalacji, obiektów, czy prototypowych produktów.

Zapraszamy! :)

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę