Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pożegnanie syren nad Wisłą

Pożegnanie syren nad Wisłą
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 16 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 18 czerwca 2017

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum nad Wisłą, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Kwartalnik Przekrój zapraszają w czerwcowy długi weekend do Muzeum nad Wisłą, gdzie koncertami, performansami, rejsami po rzece i potańcówką pożegnana zostanie wystawa „Syrena herbem twym zwodnicza”.

Dla tych którzy nie mieli jeszcze okazji odwiedzić syren w nowo otwartym pawilonie Muzeum nad Wisłą, albo trudno im się z nimi rozstać, Muzeum wspólnie z kwartalnikiem Przekrój przygotowało bogaty program na trzydniowy finisaż: oprowadzania, warsztaty, a także wydarzenia odbywające się we właśnie otwieranym amfiteatrze na Bulwarach Wiślanych.

W piątkowy (16.06) wieczór działania Muzeum w nowej przestrzeni koncertowej zainauguruje wideoperformans „Abisal/Tonal” z muzyką na żywo w wykonaniu kompozytorki, instrumentalistki i artystki wizualnej, Anny Zaradny. Organiczne brzmienia syntezatorów analogowych, muzyki elektronicznej i przetworzonego kobiecego głosu, staną się ilustracją dla kręconych w latach 20. i 30. pionierskich filmów francuskiego biologa i autora cykli przyrodniczych Jeana Painlevy.

W sobotę (17.06) zwiedzający wystawę będą mogli nie tylko dowiedzieć się wszystkiego o syrenach w ramach akcji „Poznaj syreny”, ale wziąć też udział w performansach. Alex Baczyński-Jenkins zaprezentuje w przestrzeni ekspozycji swoją minimalistyczną choreografię „Federico”, opartą na intymnym dotyku dłoni jej uczestników. Z kolei o 18.00 wokół pawilonu zabrzmi „Performans oceaniczny”, podsumowujący cykl warsztatów z improwizacji wokalnej dla kobiet, prowadzonych w Muzeum przez Edytę Jarząb. Grupa warsztatowa wspólnie z członkiniami amatorskich zespołów wokalnych z Warszawy, zatopi pawilon w syrenim śpiewie, wykonując pieśni w języku polskim, ukraińskim i białoruskim. Po zwiedzaniu warto posilić się na Targu Śniadaniowym, który wbrew nazwie potrwa do wieczora. Od 20.00 zapraszamy na imprezę do kawiarni Muzeum, gdzie do tańca zagrają DJ VVICKY (Berlin/Porto) i DJ Facheroia (Warszawa/Krym).

W niedzielę (18.06) panowanie nad przestrzenią przed Muzeum, amfiteatrem, a nawet rwącym nurtem Wisły przejmą artystki Agnieszka Brzeżańska i Ewa Ciepielewska. W ramach akcji „Flow” (Przepływ), artystki zaprosiły performerów, muzyków, wodniaków, a nawet adeptów dalekowschodnich sztuk walki, do zawiązania eksperymentalnej, demokratycznej wspólnoty i przywołania ducha dawnej Wisły. W programie m.in. performansy na wodzie, rejs po Wiśle i wspólne ognisko przy pierwszej warszawskiej plaży nudystów w Wawrze, a także nauka tańca na deskach, która przyda się wieczorem w amfiteatrze, gdzie wystąpi plejada gwiazd rodzimego folku, zaproszona przez fundację Wszystkie Mazurki Świata.

Od 15 do 18 czerwca przed Muzeum zostanie zaaranżowany kiosk „Przekroju” – pełen archiwalnych i bieżących numerów, plakatów z ilustracjami rysowników „Przekroju” oraz kolażem z rysunkowymi postaciami pojawiającymi się na łamach pisma od lat. W redakcyjnej atmosferze odbędą się tam spotkania z twórcami kwartalnika oraz bezpłatne warsztaty plastyczne z Markiem Raczkowskim, głównym rysownikiem tego tytułu.


PROGRAM:
Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.

Piątek, 16 czerwca
11.00 – 22.00 Kiosk „Przekroju” – miejsce spotkań z redakcją oraz nowymi i archiwalnymi numerami Przekroju
20.00 Oprowadzanie po wystawie „Syrena herbem twym zwodnicza”, prowadzenie: Marta Maliszewska
21.00 „Abisal/Tonal” - wideoperformans Anny Zaradny z muzyką na żywo, Amfiteatr przy Bulwarach Wiślanych

Sobota, 17 czerwca
11.00 – 22.00 Kiosk „Przekroju” – miejsce spotkań z redakcją oraz nowymi i archiwalnymi numerami Przekroju
11.00 – 20.00 Targ Śniadaniowy przy Muzeum nad Wisłą
11.00-20.00 Poznaj syreny – oprowadzania punktowe po wystawie
12.00-15.00 Syreni Miszmasz - działania otwarte dla dzieci na wystawie
14.00 Oprowadzanie anglojęzyczne, prowadzenie: Marta Przasnek
15.00 Warsztaty plastyczne z Markiem Raczkowskim, kiosk Przekroju
11.00 – 18.00 – „Federico” - performans Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa w przestrzeni wystawy
18.00 „Performans oceaniczny” – wspólne śpiewanie wokół Pawilonu w wykonaniu grupy warsztatowej oraz amatorskich zespołów wokalnych z Warszawy
20.00 – 4.00 Impreza w kawiarni Muzeum, zagrają: DJ VVICKY (Berlin/Porto) i DJ Facheroia (Warszawa/Krym)

Niedziela, 18 czerwca
11.00 – 22.00 Kiosk „Przekroju” – miejsce spotkań z redakcją oraz nowymi i archiwalnymi numerami Przekroju
11.00-18.00 Poznaj Syreny - oprowadzania punktowe po wystawie
14.00 Oprowadzanie kuratorskie, prowadzenie: Joanna Mytkowska i Marta Dziewańska

12.00 – 23.00 Flow – program wydarzeń, przygotowany przez artystki Agnieszkę Brzeżańską i Ewę Ciepielewską
Szczegółowy harmonogram akcji „Flow”: link


fot. Good Looking Studio

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci impreza koncert spotkanie warsztaty wykład wystawa inne dla dzieci
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️