Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kino plenerowe w Górze Kalwarii: Czarny kot, biały kot

Kino plenerowe w Górze Kalwarii: Czarny kot, biały kot
📅 Data: piątek, 23 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, Góra Kalwaria, wieża strażacka przy skarpie wiślanej (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


23 czerwca w Górze Kalwarii startuje nowe kino plenerowe. Nowa jest lokalizacja – wieża strażacka nad skarpą wiślaną oraz formuła – kino stworzone zostało we współpracy z mieszkańcami miasta. Efekty tych działań będzie można oglądać w każdy piątek lipca po 22:00.
Aby stworzyć kino wyjątkowe i odpowiadające na potrzeby mieszkańców, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii przeprowadził specjalną ankietę w okolicznych szkołach, zakładach usługowych i miejscach użytku publicznego, w której udział wzięło kilkaset osób. Mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na temat swoich gustów filmowych oraz lokalizacji, w jakich chcieliby oglądać filmy. W efekcie została przygotowana oferta kina plenerowego przystępnego, ale i ambitnego, wyjątkowego ze względu na samą lokalizację i charakter wydarzenia.
Nieużywana przez wiele lat wieża Straży Pożarnej nad skarpą wiślaną zyska nowe życie. Żeliwna część konstrukcji zostanie udekorowana ręcznie robionymi lampionami, proporczykami i elementami wymyślonymi przez animatorki. Na miejscu będzie można kupić napoje i przekąski, na widzów czekać będą wygodne leżaki. Wszystko to przypomni nam, czym jest magia kina letniego. A sama lokalizacja sprawi, że będzie to jedno z najciekawszych w Polsce plenerowych wydarzeń filmowych.
W nowym kinie letnim zobaczymy filmy lekkie, zabawne, kojarzące się z latem, czasem kino akcji – takie, jakie chcieli zobaczyć wypełniający ankiety. Jednocześnie są to filmy wartościowe – o tym świadczyć będą uznani reżyserzy, znani aktorzy w nietypowych rolach i niebanalne scenariusze. Pierwszy seans, w Noc Świętojańską, przypomni nie tylko jedną z najlepszych europejskich komedii, jugosłowiański „Czarny kot, biały kot”, ale i sztukę plecenia wianków. Zapraszamy chętnych do wspólnej zabawy przed seansem.

Program kina letniego:

23.06 – „Czarny kot, biały kot”, reż. Emir Kusturica, Jugosławia 1998, 135’, komedia kryminalna; zapraszamy od 21:00 na wspólne wyplatanie wianków
Kanon bałkańskiej kinematografii i najpopularniejszy film mistrza czarnej komedii, Emira Kusturicy. Ojciec Chrzestny w krzywym zwierciadle, kino gangsterskie przepisane na romskie realia przy akompaniamencie dynamicznej, multi-kulturowej muzyki – znaku rozpoznawczego tego reżysera.

30.06 – „Boy”, reż. Taika Waititi, Nowa Zelandia, 2010, 87’, komedia obyczajowa
Drugi film reżysera najnowszej części przygód Thora „Thor: Ragnarok”, ale i komediowego „Orzeł kontra Rekin” czy serialu „Flight of the Conchords”. Osadzona w bajkowych, dziwacznych realiach Nowej Zelandii „Boy” to historia dorastania tytułowego chłopca u boku równie niedojrzałego ojca. Zafascynowani kiczową kulturą pop i gangsterką z odległego Hollywood bohaterowie wprowadzają nas w swój świat językiem pełnym absurdów i czarnego poczucia humoru, niczym krewni Kusturicy zza Oceanu.

7.07 – „Mad Max. Na drodze gniewu”, reż. George Miller, Australia, USA 2015, 120’, film sensacyjny, sci-fi
Zdobywca sześciu Oscarów i dwóch Złotych Globów, najnowsza część kultowej sagi sci-fi. Rzadko kiedy zdarza się kontynuacja filmowego uniwersum, która wznosi je nowy poziom, a zrobiła to właśnie ta produkcja– przyczyniły się do tego nie tylko gra Toma Hardego i Charlize Theron, ale bezkompromisowa scenografia, kostiumy i charakteryzacja. Coś, co można docenić, nawet nie będąc fanem kina akcji.

14.07 – „Dziewczyna warta grzechu”, reż. Peter Bogdanovich, USA 2014, 93’, komedia
Żonaty reżyser teatralny z Broadwayu zakochuje się w prostytutce, która pragnie zostać aktorką. Swoją pracą próbuje ułatwić dziewczynie drogę do kariery. Bogdanovich w pozornie banalnym scenariuszu pokazuje, że komedia może być inteligentna. Podkreśla też talent aktorski Owena Wilsona czy Jennifer Aniston, tak jak zrobił to w 1971 roku z Jeffem Bridgesem w „Ostatnim seansie filmowym” – pozycji obowiązkowej każdego fana kina.

21.07 – „Para na życie”, reż. Sam Mendes, USA, Wielka Brytania 2009, 98’, komedia romantyczna
Mniej znana pozycja reżysera nowych (lepszych) części Jamesa Bonda, to powrót do korzeni z „American Beauty” – prosta historia bohaterów wzorowanych na każdym z nas. Burt i Vernona podróżują przez Stany w poszukiwaniu miejsca na rozpoczęcie nowego etapu życia. Nie mijają ani zapierających dech w piersiach widoków, ani nie mają spektakularnych przygód, a jednak film ogląda się z zaangażowaniem, jakiego nie wywoła u widza niejedna saga superbohaterów.

28.07 – „Łowca jeleni”, reż. Michael Cimino, USA, Wielka Brytania 1978, 142’
Jeden z najważniejszych dramatów wojennych w historii kina, który (obok rok młodszego „Czasu Apokalipsy”) zredefiniował język tego gatunku: okrucieństwo wojny pokazane jest bez prawie żadnej sceny walki, a akcja w Wietnamie to ułamek całej fabuły. Robert DeNiro i Christopher Walken w życiowej formie (obok początkującej Meryl Streep) odgrywają dramat wojennych traum przez subtelne odwzorowanie codziennego stylu życia mieszkańców przemysłowego miasteczka.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. Seanse rozpoczynają się o 22:00.
Organizator: Ośrodek Kultury Góra Kalwaria

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy okolice Warszawy lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️