Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ogród Miejski Jazdów Usportowiony - Runda 1 - Weźmiesz U–dział? Mapping

Ogród Miejski Jazdów Usportowiony - Runda 1 - Weźmiesz U–dział? Mapping
📅 Data: sobota, 24 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Ogród Miejski Jazdów
Usportowiony

Runda 1
24- 30/06/2017

Od 24 czerwca, na całe lato, przestrzeń wokół Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zostanie przechwycona przez kulturę fizyczną. Ogród Miejski Jazdów Usportowiony to w tym roku nie tylko działania artystyczne. To szereg wyzwań sportowych: sztafeta sudoku, rozgrywki w badmintona, freesbee, parkour czy niekonwencjonalna gra w statki. Powstanie też letnie kino sportowe.
W tym sezonie motywem przewodnim Ogrodu Miejskiego Jazdów będzie sport. W najbliższym otoczeniu zamku powstanie nietypowe i pełne atrakcji miasteczko sportowe, a w nim boiska do gry w badmintona i siatkówkę, strefa parkour, rampy do jazdy na deskorolce oraz strefa relaksu. Będzie tam można spotkać między innymi miejskich hakerów – sportowców nadających nowe znaczenia architekturze miast. Jazdów stanie się przestrzenią zabawy i przyjemnego spędzania czasu oraz miejscem pozwalającym przyjrzeć się wzajemnym wpływom sportu i działań artystycznych.

Program Rundy 1:

24/06/2017, godz. 16:00

Wdech – wydech!
Warsztaty dla dorosłych

Wstęp bezpłatny
Obowiązują zapisy:
info@u-jazdowski.pl
+48(22) 628 12 71-73 wew. 135

Podczas śpiewania intensywnie pracuje przepona i górne drogi oddechowe, nasila się wentylacja ciała i dotlenieniają narządy wewnętrzne – w szczególny sposób serce i mózg. Podczas oddechowej rozgrzewki można odczuć różnego rodzaju fizyczne doznania: zawroty głowy, zmiany ciśnienia czy przyśpieszenie pulsu; są to efekty podobne do tych, które odczuwają sportowcy, gdy trenują. Albo do tych, które odczuwamy po intensywnym przebywaniu na powietrzu. Podczas warsztatów poznamy podstawowe techniki oddychania oraz emisji głosu, które stosują wokaliści, by zapanować nad aparatem wokalnym. Za pomocą techniki zwanej białym głosem uczestnicy poznają możliwości swojego ciała, szczególnie wokalne. Po indywidualnych ćwiczeniach i zadaniach oddechowych i emisyjnych doświadczą też, czym są wspólny oddech i dźwięk, które dają poczucie jedności z grupą, jaką jest śpiewanie w chórze. Do udziału w warsztacie zapraszamy indywidualnych dorosłych oraz przedstawicieli instytucji i organizacji Jazdowa – będzie to moment zawiązania się i inauguracji Chóru Sąsiedztwa Ujazdów.
Prowadzenie: Anna Kierkosz
Goście specjalni: Joanna Maluga, Chór kameralny VRC

---

24/06/2017, 21:30

Weźmiesz U–dział?
Mapping na fasadzie Zamku Ujazdowskiego, autorstwa Jakuba Stępnia Hakobo, przygotowany we współpracy z publicznością
U–jazdowskiego.

---

24/06/2017, 21:45

Obudź się!
park przed Zamkiem, dziedziniec U-jazdowskiego
Wstęp wolny

Koncert "Obudź się!" to próba zajrzenia w przestrzeń między jawą a snem, intensywnym ruchem a pozornym bezruchem. Odbędzie się w Ogrodzie Miejskim Jazdów i na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego. Chór VRC to eksperyment na styku muzyki współczesnej i dawnej. Poszukuje nowatorskich form koncertowania. Tym razem jako scenę obierze przestrzenie nietypowe dla chóralnego koncertowania: oddechową i wokalną rozgrzewkę wykona w przestrzeni „miasteczka sportowego” w przestrzeni przed Zamkiem Ujazdowskim, a pełne możliwości współbrzmienia - w atrakcyjnej akustycznie przestrzeni dziedzińca zamku. Jest chórem rezydentem Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Koncertowi towarzyszyć będą wizualizacje na fasadzie Zamku Ujazdowskiego, autorstwa Jakuba Stępnia Hakobo.

---

25/06/2017, godz. 12:00 i 13:30

Podstawy obsługi latającego dysku, czyli jak lata frisbee
Wstęp bezpłatny

Obowiązują zapisy:
info@u-jazdowski.pl
+48(22) 628 12 71-73 wew. 135

Zapraszamy na warsztat z podstawowych technik rzucania i łapania frisbee. Podczas warsztatu poznasz podstawowe rzuty latającym dyskiem, dowiesz się jak niestandardowo można złapać frisbee, zobaczysz jakie triki można robić z plastikowym talerzem. W tajemnice latającego dysku wprowadzi Cię prekursor polskiej sceny freestyle frisbee - Konrad Patris. Warsztat otwarty dla osób powyżej 10 roku życia. Zapraszamy pojedynczych uczestników oraz grupy. Liczba miejsc ograniczona do 20 osób.
Czas trwania: 2 x 60’ (dwie grupy) z półgodzinną przerwą między warsztatami.
prowadzenie: Konrad Patris
Współpraca: Fundacja Skwer Sportów Miejskich

Projekt współfinansowany ze środków Miasta stołecznego Warszawy

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧