Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

„Chopin - The Space Concert” pokaz nowej wersji filmu i spotkanie z reżyserem Adamem Ustynowiczem

„Chopin - The Space Concert” pokaz nowej wersji filmu i spotkanie z reżyserem Adamem Ustynowiczem

reklama
📅 Data: czwartek, 22 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, ul. Foksal 3/5 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz Fundacja Solidarności Dziennikarskiej zapraszają:

„Chopin - The Space Concert” - pokaz nowej wersji filmu i spotkanie z reżyserem Adamem Ustynowiczem.

czwartek 22 czerwca 2017 r., godz. 18.00
Centrum Prasowe Foksal w Domu Dziennikarza, ul. Foksal 3/5 w Warszawie

W lutym 2010 roku płk pil. George D. Zamka - astronauta NASA o polskich korzeniach - zabrał w kosmos płytę z muzyką Fryderyka Chopina. Załoga promu kosmicznego STS-130 Endeavour nakręciła zdjęcia Ziemi, które przekazała polskiemu reżyserowi i pomysłodawcy całego wydarzenia - Adamowi Ustynowiczowi. Powstał pierwszy film muzyczny nakręcony w kosmosie, który nagrodzony został Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Monaco w 2012 r.
W 2015 r. pilot STS-130 - płk. pil. Terry Virts powrócił na orbitę okołoziemską jako dowódca wyprawy 42/43 do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Tym razem spędził w kosmosie siedem pracowitych miesięcy, podczas których wykonał ponad milion fotografii w ultra wysokiej rozdzielczości. Astronauci zgodnie stwierdzili, że dopiero najnowsza technologia zapisu i wyświetlania obrazów pozwala widzom zobaczyć Ziemię ich oczami. Nowa wersja ,,Chopin - The Space Concert" zawiera zapierające dech w piersiach poklatkowe zdjęcia pokazujące nocne obrazy naszej planety, w tym niesamowity widok Polski.
Będzie to spotkanie dla dziennikarzy i przedstawicieli kilku ministerstw na temat programu promocji Polski oraz nowego programu Edukacja Ery Kosmicznej, który łączy rozwój zainteresowań przedmiotami ścisłymi z polskim dziedzictwem kulturowym - zwłaszcza uniwersalną i ponadczasową muzyką Chopina.

3 października 2017 r. zorganizujemy w Warszawie konferencję poświęconą Edukacji Ery Kosmicznej. Przedstawiony zostanie polski program edukacji dzieci i młodzieży, który najśmielszą przygodę ludzkości, jaką są od 60 lat loty kosmiczne, wykorzystuje do rozwoju kreatywności, pasji poznania, wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych, a także wrażliwości artystycznej uczniów. Program Edukacja Ery Kosmicznej wpisuje się doskonale w unijny projekt kształtowania kompetencji. Jest inicjatywą nauczycieli. Koordynatorem będzie dyrektor i rada pedagogiczna Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej (niedaleko miejsca urodzin Chopina).
Polska idea edukacji Ery Kosmicznej wpisuje się w obchody stulecia niepodległości Polski. Pokazując dziedzictwo pokoleń 1918 – 2018, przedstawiamy nasze przesłanie - zwłaszcza do młodych ludzi na całym świecie.
Polska platforma cyfrowa ATENDE udostępni skróconą wersję filmu „Chopin The Space Concert” dla wszystkich szkół na całym świecie w czasie Kosmicznego tygodnia ONZ od 4 do 10 października.
Będziemy zachęcać dzieci i nauczycieli do współpracy z polskim programem Edukacji Ery Kosmicznej. Platforma udostępni w formie VOD filmy fabularne i dokumentalne dotyczące historii Polski i stulecia niepodległości. Będziemy także promować polską sztukę i kulturę oraz atrakcje turystyczne. Kulminacją programu nastąpi 11 listopada 218.

WSTĘP WOLNY!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę