Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Głód intelektualny / Artur Domosławski / Czego nas uczą Latynosi

Głód intelektualny / Artur Domosławski / Czego nas uczą Latynosi
📅 Data: sobota, 17 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Muranów, ul. Gen. Andersa 13 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


„Głód intelektualny” to cykl spotkań z udziałem wybitnych pisarzy, dziennikarzy I ludzi nauki, opisujących Polskę i świat z oryginalnej, autorskiej perspektywy. Rozmawiamy o najważniejszych wyzwaniach współczesności, o przemianach cywilizacyjnych i alternatywnych rozwiązaniach globalnych problemów. A przy okazji pijemy kawę i jemy śniadanie (po przystępnej cenie). Nikt nie wyjdzie głodny!
Cykl zainauguruje 6 maja 2017 roku badacz przyszłości i znawca nowych mediów Edwin Bendyk („Polityka”); w kolejne sobotnie przedpołudnia naszymi gośćmi będą m.in. reporter Mirosław Wlekły („Duży Format), filozof Tomasz Stawiszyński („Przekrój, TOK FM), literaturoznawczyni, dr Katarzyna Czeczot (IBL PAN), redaktor Przemysław Wielgosz („Le Monde diplomatique), pisarz Artur Domosławski („Polityka”), socjolog, dr Anna Sosnowska-Jordanovska (Uniwersytet Warszawski), slawistka, dr hab. Danuta Sosnowska (Uniwersytet Warszawski), historyk, prof. Małgorzata Fidelis (Uniwersytet Illinois w Chicago) i biografistka, Patrycja Bukalska ("Tygodnik Powszechny").

Artur Domosławski - dziennikarz i reporter, autor biografii Ryszarda Kapuścińskiego Kapuściński non-fiction (2010), a także wielu książek reporterskich: Wykluczeni (2016), Śmierci w Amazonii (2013), Ameryka zbuntowana. Siedemnaście dialogów o ciemnych stronach imperium wolności (2007), Gorączka latynoamerykańska (2004), Świat nie na sprzedaż, Rozmowy o globalizacji i kontestacji (2002) i Chrystus bez karabinu. O pontyfikacie Jana Pawła II (1999). W latach 1991-2011 był dziennikarzem „Gazety Wyborczej″, od 2011 roku jest związany z tygodnikiem „Polityka″, współpracuje także z polską edycją miesięcznika „Le Monde Diplomatique″. Otrzymał tytuł Dziennikarza Roku 2010 przyznawany przez miesięcznik „Press″.

Aleksander Kaczorowski – eseista i tłumacz literatury czeskiej, autor m.in. biografii Bohumila Hrabala Hrabal. Słodka apokalipsa (2016) oraz Václava Havla Havel. Zemsta bezsilnych (2014), redaktor naczelny wydawanego w Pradze kwartalnika „Aspen Review Central Europe”, w przeszłości zastępca redaktora naczelnego tygodników „Newsweek” i FORUM i szef „Gazety Świątecznej”. W 2015 roku otrzymał tytuł Ambasadora Nowej Europy oraz był nominowany do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. W 2016 roku został laureatem nagrody Václava Buriana za wkład w dziedzinie kultury do dialogu środkowoeuropejskiego.

Sponsorem Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów jest Metro Warszawskie. Lokal na kulturę przy ul. Andersa 13 jest wynajmowany na preferencyjnych warunkach dzięki wsparciu Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę