Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Fizyka w Ogrodzie vol. 3

Fizyka w Ogrodzie vol. 3

reklama
📅 Data: czwartek, 22 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, OGRÓD Powszechny, ul. Zamoyskiego 20 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Każdy z nas wie, ile to, mniej więcej, jest kilogram. W życiu codziennym taka przybliżona wiedza jest wystarczająca. Niemniej dla współczesnej nauki, wymagającej niezwykle precyzyjnych pomiarów, zasadnicze znaczenie ma zdefiniowanie jednostek miar z ogromną precyzją. Z jednej strony te definicje oparte są na zbiorze fundamentalnych stałych przyrody, z drugiej zaś na bardzo precyzyjnych pomiarach na poziomie kwantowym. Skąd pochodzą te fundamentalne stałe? Dlaczego mają takie a nie inne wartości? I czy nie kręcimy się w kółko, wyznaczając precyzyjnymi pomiarami jednostki miar, które następnie służą zwiększeniu precyzji pomiarów.

Grzegorz Łach - otrzymał doktorat na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Instytucie Maxa Plancka w Heidelbergu, odbył staże w Niemczech (Heidelberg), USA (Delaware) i Izraelu (Weizmann). Wróciwszy do Warszawy zajmuje się elektrodynamiką kwantową, w szczególności bardzo dokładnymi obliczeniami własności próżni.

Od 25 maja w co drugi czwartek zapraszamy na nowy cykl spotkań „Fizyka w Ogrodzie Powszechnym”, który poprowadzi Jan Chwedeńczuk. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi, naukowcami i pracownikami Wydziału Fizyki UW, przyjrzymy się współczesnej wiedzy o fizyce w skali mikro i makro - bozon Higgsa, kondensat polarytonowy, fale grawitacyjne czy grupy kwantowe wytłumaczymy prostym i przystępnym językiem. Przedstawimy zarys teorii oraz metod empirycznych, jakimi posługują się badacze w swoich dociekaniach. Opowiemy, jak wyglądała droga do najważniejszych odkryć ostatnich lat oraz zastanowimy się nad ich możliwymi konsekwencjami.

Prowadzący:
dr hab. Jan Chwedeńczuk – pracuje na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w Instytucie Fizyki Teoretycznej. Zajmuje się badaniem podstaw mechaniki kwantowej, lokalnym realizmem i metrologią kwantową.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę