Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dominik Jałowiński, "Ultrastruktury" - oprowadzenie po wystawie

Dominik Jałowiński, "Ultrastruktury" - oprowadzenie po wystawie
📅 Data: piątek, 30 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Biuro Wystaw, Krakowskie Przedmieście 16/18 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Biuro Wystaw zaprasza na spotkanie z Dominikiem Jałowińskim.
Autor opowiadać będzie o cyklu kolaży prezentowanych na wystawie.

Biuro Wystaw Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej w dniach 26 maja – 30 czerwca 2017 prezentuje wystawę kolaży "Ultrastruktury" Dominika Jałowińskiego. Ekspozycja składa się z pojedynczych elementów tworzących kalejdoskopową całość. Struktura i forma wystawy inspirowane są pojęciem “Doświadczenia psychodelicznego”.
W kolażach w całości powstałych z albumów o kulturze i nauce oraz katalogów propagujących ideologię komunistyczną z lat 1960-1980, Jałowiński zestawia ze sobą mikroskopowe zdjęcia komórek kręgowców i historię powojennej Europy Środkowej. Przedstawia wizję kultury opartej na walce oraz współzawodnictwie. Istotnym elementem wystawy jest “diskodekahedron”, czyli mały stellowany dodekahedron. Dodekahedron to jedna z pięciu brył platońskich. Każda z nich odpowiada za inny żywioł. Żywiołem dodekahedronu jest eter, czyli substancja wypełniająca wszechświat.
Prezentowane prace przekazują nam instynktowne doznania. Nie ma w nich chłodnej analizy ani racjonalizmu. Kluczem jest zderzenie i przenikanie obrazów, integracja z naturą, które dają jednocześnie nieprzewidywalny, ulotny efekt wizualny i przeżycie emocjonalne.

Dominik Jałowiński (ur. 1983, Lublin)
Artysta sztuk wizualnych, performer, malarz, twórca kolaży. Prowadzi warsztaty, podczas których bada granice sztuki oraz więzi kulturowych, etnicznych i społecznych.
W 2008 roku ukończył Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Brał udział w wielu wystawach, m.in. w Galerii Foksal, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni – oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Ludwig Múzeum w Budapeszcie, Muzeum Historii Jugosławii w Belgradzie.
Mieszka i pracuje w Warszawie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧