Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Otwarte Ogrody we Włochach 2017

Festiwal Otwarte Ogrody we Włochach 2017
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 24 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 25 czerwca 2017

📌 Miejsce: Warszawa - Włochy

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Serdecznie zapraszamy na czwartą już edycję Festiwalu Otwarte Ogrody we Włochach! To unikalna impreza, podczas której część wydarzeń odbywa się w prywatnych ogrodach mieszkańców Włoch!

FESTIWAL OTWARTE OGRODY WE WŁOCHACH 2017

SOBOTA, 24.06.2017

10:30 Ogrodnictwo miejskie: ogród w zgodzie z naturą
Lokalizacja: ul. Żeleńskiego 9
Gospodarz: Ludmiła Zach
Prowadząca: dr hab. Beata Gawryszewska, SGGW
Mieszkańcy poznają zasady urządzania ogrodu przyjaznego środowisku m.in. dowiedzą się jak zrobić kompost przydomowy, jakie rozwiązania można zastosować zamiast trawnika, jak zaprosić zwierzęta do ogrodu, a także poznają najnowsze trendy w projektowaniu ogrodów. Gospodarze podzielą się swoją przygodą z miejskim ogrodnictwem oraz zaproszą na degustację swojego specjału - dżemu z zielonych pomidorów. W programie także sąsiedzka wymiana sadzonek.

12:00-15:00 Kulturalna Wyprzedaż Sąsiedzka
Lokalizacja: Stawy Cietrzewia – skwer między ul. Krańcową i ul. Zosi
Prawdziwa gratka dla miłośników kultury i sztuki! Podczas wyprzedaży mieszkańcy będą sprzedawać i wymieniać się m.in. książkami, filmami, płytami z muzyką, plakatami, rękodziełem. Po okazyjnych cenach będzie można m.in. poszerzyć swoją biblioteczkę o bestsellery i klasyki literatury. Wyprzedaży będzie towarzyszyć wystawa fotografii Marty Parady.

14:30 Ogród dzieci
Lokalizacja: Stawy Cietrzewia – skwer między ul. Krańcową i ul. Zosi
Prowadząca: dr hab. Beata Gawryszewska, SGGW
Na malowniczej polanie w Parku Cietrzewia dzieci zostaną zaproszone do niezwykłej opowieści o drzewach. Dowiedzą się jak żyje drzewo, jak je, pije, oddycha, poznają różne ich gatunki. Ponadto podczas warsztatów maluchy wykonają korony z liści, a także udekorują własnoręcznie doniczki, w których następnie posieją nasionka.

16:30 Ogród sztuki w Willi Generała
Lokalizacja: Willa Generała, ul. Śląska 15
Gospodarz: Firma Buszrem
Po raz pierwszy przedwojenna „Willa Generała” otworzy swój ogród dla mieszkańców Włoch. To doskonała okazja, by przyjrzeć się z bliska jej unikalnej architekturze poddanej rewitalizacji przez firmę Buszrem. W ogrodzie Willi swoje prace zaprezentują włochowscy artyści m.in.: Barbara Kowalska, Barbara Kowalczyk, Danuta Kasińska, Joanna Łopusińska, Maria Domańska, Paweł Czajkowski, Teresa Czosak. Na najmłodszych będzie czekał Kącik Sztuki Dziecięcej.
*W przypadku deszczu ekspozycja zostanie przeniesiona pod dach Willi.


NIEDZIELA, 25.06.2017

10:00 Wycieczka śladami włochowskich pisarzy
Zbiórka: pod bramą szkoły na ul. Cietrzewia 22a
Partnerzy: Magda Foks/Fundacja Stare Nowe Włochy, Wojciech Deszczyński
W ramach wycieczki będziemy podążać śladami pisarzy: Marka Nowakowskiego, Wojciecha Albińskiego i Jerzego Ficowskiego. Literatom przyjrzymy się szukając ich związków z Włochami. W spacerze można uczestniczyć pieszo lub na rowerze, zapraszamy też dzieci. Podczas wycieczki odsłonięte zostaną tablice upamiętniające pisarzy w miejscach, w których mieszkali: na ul. Dziupli, ul. Plastycznej i ul. Łuki Wielkie – to realizacja projektu mieszkańca Włoch Wojciecha Deszczyńskiego w ramach budżetu partycypacyjnego dzielnicy.

12:00 Zwiedzanie włochowskiej Straży Pożarnej
Lokalizacja: ul. ks. Chrościckiego 76
Gospodarz: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP nr 2
Początki Straży Pożarnej w naszej dzielnicy sięgają 1926 roku. W programie wycieczki ekspozycja starych zdjęć ilustrujących historię jednostki, oglądanie zabytkowych wozów strażackich m.in.: unikatowej w skali kraju sikawki parowej z 1908 roku, drabiny Magirus-Deutz z 1961 roku, pojazdów Star 21 i Star 25 z lat ’70. W rolę przewodników wcielą się włochowscy strażacy.


14:00 Ogród zdrowia
Lokalizacja: ul. Milanowska 13
Gospodarz: rodzina p. Milewskich
Partnerzy: Stowarzyszenie Dietanova, Fizjoartis, Fizjoduet, Psia Kostka
- 14:10 technolog żywności mgr inż. Agnieszka Kurian opowie jak czytać etykiety na produktach spożywczych – na co zwracać uwagę? Jakie triki stosują producenci żywności? Czy sok jest zawsze sokiem?
- 14:30 specjalista ds. żywienia mgr inż. Ilona Józiak ze Stowarzyszenia Dietanova opowie jakie są najnowsze zalecenia w żywieniu dzieci i co to jest „zasada 5 x U”. Opowie też o tym, co jeść i dlaczego, żeby pozytywnie kształtować nawyki żywieniowe naszych dzieci.
- 15:00 Przedstawiciele gabinetu Fizjoartis poprowadzą zajęcia Pilates z elementami ćwiczeń mięśni głębokich odpowiadających za stabilizację kręgosłupa. Zapewniamy maty do ćwiczeń.
- 15:20 Przedstawiciele gabinetu Fizjoduet poprowadzą naukę auto-masażu.
W programie także bezpłatne porady dietetyczne i konsultacje fizjoterapeutów m.in. dla osób z przewlekłymi bólami kręgosłupa i stawów, kobiet w ciąży i po ciąży w zakresie poprawnego funkcjonowania mięśni dna miednicy, a także biegaczy dot. poprawnej techniki biegu i odpowiedniego doboru obuwia. Dla chętnych bezpłatny masaż. Na dzieci będą czekać zabawy sensomotoryczne.
Ponadto Kącik Zdrowego Pupila: porady weterynaryjne, jakie rośliny w ogrodzie są szkodliwe dla zwierząt, nauka pierwszej pomocy dla psów i kotów, porady dot. żywienia.

16:00 Ogród Willi Kłosia
Lokalizacja: ul. Kłosia 7
Gospodarz: rodzina p. Ćwiklińskich i Kożuchowskich
Willa Kłosia to jeden z najpiękniejszych budynków w Starych Włochach. To tu przed wojną odbywały się słynne bale charytatywne i rozwijało się lokalne towarzystwo sportowe. Podczas spotkania poznamy bliżej postać Czesława Kłosia - wybitnego inżyniera i przedwojennego włochowskiego społecznika. O losach jego i całej rodziny opowie wnuczka – p. Elżbieta Ćwiklińska - Kożuchowska. Spotkanie będzie także okazją do obejrzenia unikatowych zdjęć i pamiątek z archiwum rodziny Kłosiów.

17:00 „Ciepły Wieczór” w Willi Kłosia - koncert
Lokalizacja: ul. Kłosia 7
Gospodarz: rodzina p. Ćwiklińskich i Kożuchowskich
W klimatycznym ogrodzie Willi Kłosia dla mieszkańców zaśpiewa nie kto inny, ale prawnuczka Czesława Kłosia, Honorata Kożuchowska! Wraz ze swoim zespołem „Ciepły Wieczór” (link w składzie: Marcin Olak - gitara jazzowa/ banjo, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Maciej Strzelczyk – skrzypce – wykona przedwojenne i powojenne piosenki z repertuaru m.in. Mieczysława Fogga, Wiery Gran, Kaliny Jędrusik.
*W przypadku deszczu spotkania o godz. 16:00 i 17:00 zostaną przeniesione pod dach Willi.


Organizacja Festiwalu jest dofinansowana ze środków Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnicy Włochy.
ORGANIZATOR: STOWARZYSZENIE SĄSIEDZKIE WŁOCHY
wstęp bezpłatny

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Włochy lub w kategoriach: dla dzieci koncert spacer spotkanie warsztaty wykład wystawa inne dla dzieci
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę