Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Serce psa | Dzień Psa w FINA

Serce psa | Dzień Psa w FINA
📅 Data: sobota, 1 lipca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:30

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Narodowy Instytut Audiowizualny, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Z okazji Dnia Psa w plenerowym kinie FINA zobaczymy „Serce psa” – film w reżyserii Laurie Anderson, a także animację „Jak działa jamniczek” Juliana Antonisza. Zapraszamy z czworonogami! Weź dokument tożsamości, smycz i miskę – my zapewnimy wodę, leżaki, kocyki oraz słuchawki do kina plenerowego.

"Jak działa jamniczek?", reż. Julian Antonisz, 1971, 8 minut
„Tak działa elektryczna mechaniczna stukawka pukawka. Tak działa elektrokapuściocha. Tak działa agrafka. I inne okropnie złożone wynalazki (kapacytron wiśniowy, koziówka stalowa oraz piłupdziwula dyfuzyjna). A jak działa jamniczek?” Na to, i wiele innych „okropnie złożonych” pytań odpowiada krótkometrażowy film animowany Juliana Antoniusza, w którym wykorzystano niekonwencjonalne techniki filmowe, takie jak wycinankę, rysunek, filmowanie reakcji chemicznych, czy wydrapywanie obrazów na taśmie filmowej. Komentarz, ze wspaniałym kresowym akcentem, czyta pensjonariuszka krakowskiego domu starców.

"Serce psa", reż. Laurie Anderson, 2015, 75 minut
Medytacyjna podróż pełna muzyki, nowojorskich pejzaży i snów, której punktem wyjścia jest śmierć ukochanej foksterierki reżyserki, Lolabelle. Anderson dzieli się swoimi przemyśleniami na temat miłości, związków życia i śmierci, buddyzmu, a także wspomina związki z najbliższymi jej ludźmi i zwierzętami. Film jest hołdem dla jej męża Lou Reeda i ukochanego psa, jest również oryginalny pod względem wizualnym: łączy niezależne gatunki i formy, jak animacje, found footage, archiwa czy prywatne nagrania audio. Film miał premierę podczas festiwalu filmowego w Wenecji w 2015 roku.

Partnerem wydarzenia jest Studio Miniatur Filmowych

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.
Pokaz odbywa się w kinie plenerowym z wykorzystaniem słuchawek do silent disco. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 20:30. Liczba słuchawek jest ograniczona (200 sztuk). Zachęcamy do zabrania ze sobą koców oraz środków odstraszających komary.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️