Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nagroda Literacka m.st. Warszawy: Stanisław Aleksander Nowak

Nagroda Literacka m.st. Warszawy: Stanisław Aleksander Nowak
📅 Data: wtorek, 27 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Północ, Stół Powszechny, ul. Zamoyskiego 20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Już 27 czerwca o godz. 18 w Stole Powszechnym z czytelnikami spotka się Stanisław Aleksander Nowak, zwycięzca tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii proza. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Masłoń, członek jury.

„Galicyanie” to spektakularny debiut Stanisława Aleksandra Nowaka. Powieść o losach mieszkańców Zaborowa, galicyjskiej wioski spod Rzeszowa. Na uwagę i uznanie zasługuje wierność realiom XIX wieku, ale przede wszystkim język, który sam autor nazywa „językiem galicyjskim”. Tworząc go na podstawie źródłowych zapisów, Nowak opracował słownik składający się z 13 tysięcy haseł. Pisarz pracował nad swym dziełem osiem lat. Nominowanymi w kategorii proza były również Brygida Helbig za książkę „Inna od siebie” i Aneta Prymaka-Oniszk za „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy”.

Stanisław Aleksander Nowak (ur. 1958 we Rzeszowie) jest absolwentem nauk politycznych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz handlu zagranicznego na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Pracuje jako dziennikarz i felietonista, a jego teksty można znaleźć na łamach „Słowa Polskiego” czy „Gazety Wrocławskiej”. Z powodzeniem pisze również teksty dramatyczne – na konkursie dramaturgicznym poznańskiej Sceny na Piętrze otrzymał nagrodę Estrady Poznańskiej za tragikomedię „Szkoła Katów”.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce. Jej historia sięga lat przedwojennych. Po raz pierwszy została przyznana w 1926 roku, jej tradycję przerwał wybuch wojny. Reaktywowano ją w 2008 roku uchwałą Rady Miasta i w tym roku obchodzi jubileuszową edycję. Laureatami poprzednich edycji byli między innymi Anna Janko, Justyna Bednarek, Urszula Kozioł, Joanna Papuzińska, Ignacy Karpowicz, Andrzej Stasiuk, Eustachy Rylski, Wiesław Myśliwski i Janusz Głowacki.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Północ lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️