Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pałac na Wyspie i wyspiarski klasycyzm

Pałac na Wyspie i wyspiarski klasycyzm

reklama
📅 Data: sobota, 01 lipca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Łazienki Królewskie (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Czytanie Łazienek Królewskich", podczas którego dr hab. Barbara Arciszewska opowie o jednym z najcenniejszych polskich zabytków - Pałacu na Wyspie.

Wykład "Pałac na Wyspie i wyspiarski klasycyzm. Architektura XVIII-wiecznej nowoczesności od Wysp Brytyjskich po Łazienki" rozpocznie się 1 lipca, o godz. 11.00, w Pałacu na Wyspie. Potem uczestnicy wydarzenia obejrzą najważniejszy zabytek Łazienek Królewskich z zewnątrz.

Podczas spotkania dr hab. Barbara Arciszewska wyjaśni, dlaczego Pałac na Wyspie miał być klasycznym obiektem w nowoczesnym wydaniu - na miarę intelektualnych aspiracji i politycznych ambicji Stanisława Augusta. Wykład będzie próbą nowej interpretacji klasycyzującej architektury pałacu, ze wskazaniem na jej anglopalladiańskie powiązania, a co za tym idzie, na ważną rolę, jaką w koncepcji Łazienek odgrywały wzorce nowoczesności płynące nie z Południa, a z Zachodu Europy, szczególnie z Wielkiej Brytanii

Dr hab. Barbara Arciszewska, dyrektor Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowca w Zakładzie Teorii IHS UW. Absolwentka The Courtauld Institute of Art w Londynie i University of Toronto, prowadziła badania nad historią architektury nowożytnej w Yale Center for British Art w New Haven oraz w Centre Canadien d'Architecture / Canadian Centre for Architecture (CCA) w Montrealu. Zajmuje się ideologicznymi uwarunkowaniami kultury wizualnej oraz badaniami w dziedzinie teorii i praktyki architektury nowożytnej. Wśród jej publikacji są m. in. monografie Classicism and Modernity: Architectural Thought in Eighteenth-century Britain (2011); The Hanoverian Court and the Triumph of Palladio (2002); tomy zbiorowe Articulating British Classicism: New Approaches to Eighteenth-century Architecture, (2004), The Baroque Villa: Suburban and Country Residences c.1600-1800 (2008) oraz artykuły poświęcone nowożytnej sztuce polskiej i europejskiej.
Aktywnie uczestniczy w działaniach wielu międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń naukowych (m. in. Association of Architectural Historians, College Art Association, Architectura Moderna, Ośrodek Badań nad Epoką Stanisławowską w Muzeum Łazienki Królewskie), jest też wieloletnim członkiem Rady Muzeum i komisji konserwatorskiej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Lokalizacja --> Pałac na Wyspie
Wstęp Wolny

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę