Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Improwizacje w Ogrodzie /rozmowa+koncert/

Improwizacje w Ogrodzie /rozmowa+koncert/
📅 Data: niedziela, 2 lipca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, OGRÓD Powszechny, ul. Zamoyskiego 20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Podczas czterech lipcowych spotkań w Ogrodzie Powszechnym zastanowimy się czym jest improwizacja, zarówno w teorii, jak i w praktyce. Czy odbiór muzyki improwizowanej wymaga specjalnych umiejętności? Czy tworzenie metodą improwizacji oznacza grę bez przygotowania? Co daje taka metoda? Czy coś odbiera? Czego wymaga od słuchacza? Porozmawiamy z muzykami improwizatorami o kulisach ich pracy i wspólnie poszukamy odpowiedzi na te, i inne pytania. Wszystko to przy dźwiękach muzyki improwizowanej, bo to w końcu muzyka jest tu najważniejsza.

2 lipca 2017 naszymi pierwszymi gośćmi będzie Sza/Za czyli duet Szamburski / Zakrocki, z którymi najpierw porozmawiamy o improwizacji w ich praktyce muzycznej, a następnie posłuchamy koncertu duetu.

Muzyka duetu Sza/Za to niezwykłe połączenie pozornie skrajnych przeciwieństw – hałasu i ciszy, popu i współczesnej kameralistyki, piękna i brzydoty, a także wyrafinowanej mądrości i czystej, naiwnej bezmyślności. Za pomocą klarnetu i skrzypiec, głosu, analogowych efektów zapętleń oraz delikatnych przetworzeń – muzycy poszukują jedności tych przeciwieństw, starają się oswobodzić zarówno scenę jak i widownię z krępujących reguł oraz sztywnych kulturowych „ustawień“. Czasem ich występy przybierają formę groteski, mrocznej zabawy, performance’u, a czasem niezwykle poważnej i głębokiej wypowiedzi muzycznej, pozostającej jednak w interakcji z publicznością. Istotne staje się tu samo bycie muzyków na scenie, obserwacja aktu twórczego, w jego szczerej i prawdziwej formie, nieskrępowanej konwencją koncertu czy spektaklu, uwolnionej.

goście:
Paweł Szamburski - klarnecista, improwizator, animator kultury, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej. Muzyk z ekipy Lado ABC. Studiował na wydziale Antropologii Kultury oraz Muzykologii UW. Współtworzy niezależne wydawnictwo LadoABC oraz Stowarzyszenie Kulturalne Lado – środowisko, którego konsekwentna trwająca już kilkanaście lat działalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce. Aktualnie gra w SzaZa / Lost Education / IRCHA clarinet quartet / Bastarda / solo - jako Ceratitis Capitata lub Homo ludens.

Patryk Zakrocki (1974) - Warszawiak z Ursynowa, edukację muzyczną rozpoczął w wieku 5 lat od lekcji gry na pianinie, a następnie gry na skrzypcach w szkole muzycznej, z której po 6 latach został wyrzucony. W ten sposób zakończył etap edukacji klasycznej i zajął się agresywnym graniem na gitarze elektrycznej, którą porzucił po 10 latach, aby zadebiutować w 1998 roku albumem elektroniczno-breakbitowym - Meoma. W tym czasie powrócił do skrzypiec, na których gra do dziś, traktując je jako akustyczny generator fal dźwiękowych. Dzięki uprzejmości profesora Bogusława Schaeffera studiował u niego kompozycję przez 3 lata. Zajmuje się kompozycją spontaniczną, nowoczesną muzyką kameralną, elektroakustyczną, filmową i szeroko pojętym słuchowiskiem.

prowadząca:
Katarzyna Królikowska - promotorka muzyki niezależnej, kuratorka autorskiego cyklu koncertów z muzyką improwizowaną Impro Miting, współorganizatorka cyklu koncertowego z muzyką eksperymentalną V/A - Various Artist. Związana ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych „Trzecia Fala”. Współzałożycielka i członkini kolektywu inicjatyw DIY Trzecia Fala. Współprowadzi kasetowy label Pointless Geometry.

WSTĘP WOLNY!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: koncert spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę