Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Robert Lewandowski i „Święta wojna” | Otwarcie lata

Robert Lewandowski i „Święta wojna” | Otwarcie lata
📅 Data: środa, 5 lipca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Narodowy Instytut Audiowizualny, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Dansing w Ciechocinku i emocje futbolowe z epoki wczesnej telewizji – w ten sposób zainaugurujemy lato na dziedzińcu FINA. W programie wieczór muzyczny z nowym projektem Michała Zadary o gwiazdorskiej nazwie „Robert Lewandowski”, a także pokaz komedii „Święta wojna” z Maklakiewiczem, Czyżewską, Kopiczyńskim i Feldman.

19:00 Dansing z Robertem Lewandowskim
Michał Zadara zagra na keyboardzie Yamaha, Sean Palmer zaśpiewa bardzo wzruszająco, dążąc do brzmienia piątkowej potańcówki w drugorzędnym sanatorium w Ciechocinku, a towarzyszyć im będzie na saksofonie Mateusz Olszewski, weteran dansingu łódzkiego Hotelu Savoy.

21:30 Mecz o wszystko | Przegląd kronik filmowych
Zaraz po dansingu z Robertem Lewandowskim zainaugurujemy w kinie plenerowym letni cykl Mecz o wszystko, na który złożą się filmy opowiadające o piłce nożnej jako elemencie kultury. Zapraszamy na podróż od czasów małej stabilizacji, przez boiska-kartofliska lat 80., aż po wielkie spektakle medialne nowego tysiąclecia. Rozpoczniemy ją od 20-minutowego przeglądu piłkarskich kronik filmowych z lat 60., który poprowadzi kurator cyklu Jakub Zgierski.

22:00 "Święta wojna", reż. Julian Dziedzina, 1965, 90 minut
Po przeglądzie kronik zobaczymy świetnie obsadzoną lekką komedię, typową dla polskiego kina lat 60. Fabuła opowiada o rywalizacji między kibicami dwóch prowincjonalnych drużyn piłkarskich. Występują między innymi: Zdzisław Maklakiewicz, Elżbieta Czyżewska, Andrzej Kopiczyński i Krystyna Feldman, a głosu użycza legendarny komentator sportowy Jan Ciszewski.

WSTĘP
Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz filmowy odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 20:00. Liczba słuchawek jest ograniczona (200). Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film impreza
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱