Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

"Dawnego kina czar" - nieistniejące kina na Mokotowie

"Dawnego kina czar"  - nieistniejące kina na Mokotowie

reklama
📅 Data: sobota, 01 lipca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Olesińska 21 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W okresie dwudziestolecia międzywojennego na terenie Warszawy funkcjonowało blisko 70 kin. Jedne eleganckie i luksusowe, o wnętrzach połyskujących marmurami i chromami, inne – parafialne i przyzakładowe z drewnianymi krzesłami – dostępne dla „zwykłego” obywatela za kilkanaście groszy. W epoce przed telewizją, wszystkie czarowały niepowtarzalną magią filmu…

Burzliwa historia XX w. sprawiła, iż wiele z nich nie przetrwało do dnia dzisiejszego. We wrześniu 1939 r. hitlerowski okupant zlikwidował niemal całą sieć kin Warszawy, przekształcając je w lokale nur für Deutsche. Za czasów PRL-u filmowa kultura przeżywała co prawda swój okres renesansu, jednak tylko nieliczne kina przetrwały z nami do dnia dzisiejszego.

Zapraszamy Państwa na sentymentalną podróż do świata dawnego warszawskiego kina. Opowiemy o nieistniejących już kinach na Mokotowie, ich repertuarze i znaczeniu dla ówczesnej miejskiej kultury.

Na spacer „Dawnego kina czar” zapraszamy już w sobotę 1 lipca. Spotykamy się na ul. Olesińskiej 21, przed budynkiem d. kina "Przodownik".

Udział w spacerze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt „Fabryka snów – warszawskie wędrówki filmowe” jest finansowany ze środków m.st. Warszawy.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę