Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"Dawnego kina czar" - nieistniejące kina na Mokotowie

"Dawnego kina czar"  - nieistniejące kina na Mokotowie
📅 Data: sobota, 1 lipca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Olesińska 21 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W okresie dwudziestolecia międzywojennego na terenie Warszawy funkcjonowało blisko 70 kin. Jedne eleganckie i luksusowe, o wnętrzach połyskujących marmurami i chromami, inne – parafialne i przyzakładowe z drewnianymi krzesłami – dostępne dla „zwykłego” obywatela za kilkanaście groszy. W epoce przed telewizją, wszystkie czarowały niepowtarzalną magią filmu…

Burzliwa historia XX w. sprawiła, iż wiele z nich nie przetrwało do dnia dzisiejszego. We wrześniu 1939 r. hitlerowski okupant zlikwidował niemal całą sieć kin Warszawy, przekształcając je w lokale nur für Deutsche. Za czasów PRL-u filmowa kultura przeżywała co prawda swój okres renesansu, jednak tylko nieliczne kina przetrwały z nami do dnia dzisiejszego.

Zapraszamy Państwa na sentymentalną podróż do świata dawnego warszawskiego kina. Opowiemy o nieistniejących już kinach na Mokotowie, ich repertuarze i znaczeniu dla ówczesnej miejskiej kultury.

Na spacer „Dawnego kina czar” zapraszamy już w sobotę 1 lipca. Spotykamy się na ul. Olesińskiej 21, przed budynkiem d. kina "Przodownik".

Udział w spacerze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt „Fabryka snów – warszawskie wędrówki filmowe” jest finansowany ze środków m.st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę