Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Przestrzenie dźwięku - spotkanie z Radosławem Sirko

Przestrzenie dźwięku - spotkanie z Radosławem Sirko

reklama
📅 Data: środa, 28 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Spotkanie z Radosławem Sirko
Prowadzenie: Franciszek Orłowski

Tym razem porozmawiamy o sztuce dźwięku - Radek Sirko opowie między innymi o dźwięku w przestrzeni i swojej praktyce artystycznej.

W naszych rozważaniach odniesiemy się do filmu dokumentalnego "Pogłos", który jest zapisem pięciu performansów dźwiękowych, które miały miejsce w przestrzeniach województwa śląskiego. Ten interesujący projekt filmowy Radka Sirko wiąże się z poszukiwaniem nowych kontekstów dla dźwięku, a poszczególne koncerty składają się na opowieść o działaniu człowieka w przestrzeni. Generowany przez artystów hałas staje się metaforą ludzkiej ingerencji w środowisko.

W czasie spotkania przybliżymy Państwu także niezwykle kreatywną działalność wydawniczą promującą eksperymentalną muzykę elektroniczną (Audile Snow).

Radek Sirko poruszy także zagadnienia postdźwięków, nad którymi pracuje naukowo w związku ze swoim doktoratem.
Wykład oraz doznania dźwiękowe w trakcie spotkania z Państwem wypełnią przestrzeń architektoniczną Domu Kultury.
Serdecznie zapraszamy!


Radosław Sirko. Urodzony w Tychach, mieszka i pracuje w Warszawie. Artysta dźwięku, doktorant Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Absolwent Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ, Kulturoznawstwa UŚ i Kultury Wizualnej IKP UW. Zajmuje się sztuką dźwięku, nowymi mediami, eksperymentami na granicy muzyki, technologią dźwięku i jego mediami. Pisał dla Glissanda, Opcji i Ha!artu.

Muzyk, producent i realizator dźwięku. Jako Duy Gebord nagrał i wydał 5 albumów z eksperymentalną muzyką z pogranicza industrialu, idm, techno, noise, acid, ambient, minimal, glitch. Występował m.in. na festiwalach Canti Illuminati, CoCart, Sonic Phenomena, Strefa Monotype, Tauron Nowa Muzyka i Unsound oraz cyklicznych imprezach Brutaż i Szkalunek.

Reżyser filmu Pogłos/Reverberation (2015), dokumentującego partyzanckie występy dźwiękowe w opuszczonych miejscach (hałdy, kamieniołomy, lasy, tereny pustynne) o zróżnicowanych warunkach atmosferycznych.

Współtwórca wydawnictwa Audile Snow, w którym promuje i wydaje eksperymentalną muzykę elektroniczną na kartach microSD. Prowadził liczne warsztaty edycji i produkcji dźwięku cyfrowego. W 2014 otrzymał stypendium MKiDN Młoda Polska.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę