Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Autorskie oprowadzania i warsztaty praktykantek i wolontariuszek

Autorskie oprowadzania i warsztaty praktykantek i wolontariuszek
📅 Data: sobota, 01 lipca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


godz. 12.30: Warsztaty Kozakiewicz dla dzieci (obowiązują zapisy)
godz. 14: Interaktywne oprowadzanie po wystawie Poza zasadą przyjemności. Afektywne operacje
godz. 16: Warsztaty dla dorosłych na wystawie Poza zasadą przyjemności. Afektywne operacje

Kozakiewicz dla dzieci — warsztaty dla dzieci 7–10 lat, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie: link

Zapraszamy na podróż po kształtach i przestrzeniach, która umożliwi inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Czy ludzkie ciało może stać się inspiracją dla architektonicznych form przestrzennych? Co poza kształtem może wpływać na ich odbiór? Kozakiewicz dla dzieci to oprowadzanie po wybranych dziełach tego nietuzinkowego artysty połączone z warsztatami, w ramach których najmłodsi odbiorcy sztuki będą mieli szansę stworzyć wspólnymi siłami własną rzeźbę przestrzenną.

prowadzenie: Alicja Odyniec — studentka I roku studiów magisterskich na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego o specjalności Edukacja Artystyczna i Medialna. Ostatnio koordynatorka projektu Szuflada Sztuki dedykowanego artystom amatorom, który miał na celu stworzyć im przestrzeń do zaprezentowania swoich prac

---

Interaktywne oprowadzanie po wystawie Poza zasadą przyjemności. Afektywne operacje

Podczas oprowadzania poszczególne dzieła zostaną przedstawione w perspektywie feministycznej i psychoanalitycznej. Pojawią się takie zagadnienia jak afekty w sztuce, ciało a kanon piękna, sztuka feministyczna, sztuka zaangażowana (polityczna), interpretacja psychoanalityczna dzieł sztuki. Oprowadzanie będzie miało charakter dialogu z publicznością, wspólnego interpretowania poszczególnych dzieł i zjawisk artystycznych.

prowadzenie: Urszula Górska — absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, doktor nauk humanistycznych, studentka psychologii na SWPS, autorka książki o emancypacji kobiet w XIX/XX wieku. Interesuje się tematyką feministyczną i genderową w kontekście historii sztuki i literatury. Publikowała w książkach zbiorowych i czasopismach naukowych, m.in. „Dzieje Najnowsze”, „Przegląd Filozoficzno-Literacki”, „Przegląd Humanistyczny”, „Tekstualia”, „Literacje”.

---

W poszukiwaniu własnych protoemocji. Warsztaty dla dorosłych na wystawie Poza zasadą przyjemności. Afektywne operacje

„Potocznie afekt utożsamiany jest z emocjami, ale w kontekście wystawy to protoemocja — doświadczenie »intensywności« (niepokój, napięcie, drżenie, niepewność odczuwane w ciele, pod skórą), które dopiero przepracowane poznawczo, uświadomione, uruchamia odczuwanie konkretnych odczuć takich jak radość, strach, wstręt, wstyd czy gniew i wiele pochodnych emocjonalnych niuansów”.

Zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie Poza zasadą przyjemności. Afektywne operacje. Zgodnie z kontekstem wystawy, postaramy się wspólnie odpowiedzieć na pytanie, co czujemy patrząc na dane dzieło: czy towarzyszą nam pozytywne czy negatywne emocje? Zapoznamy się z historią poszczególnych dzieł oraz zastanowimy się, czy patrząc na dane dzieła dłużej, dostrzegamy w nich więcej?

prowadzenie:
Basia Grudniewska — studentka III roku socjologii w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wolontariuszka w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz praktykantka w Zachęcie — Narodowej Galerii Sztuki.

Martyna Kowalek — studentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego; specjalizacja redaktorsko-wydawnicza. Współpracowała z portalem kulturaonline.pl, dla którego przeprowadzał wywiady z pisarzami i artystami. Założycielka strony kwartetonline.wordpress.com (KWARTET) skupiającej się wokół sztuki i literatury. Łowca talentów swoich znajomych i nieznajomych. Obecnie współpracuję z brazylijską artystką Laurą Limą, której wystawę Pokój i pół można obejrzeć w Zamku Ujazdowskim. Niebawem praktykantka w Dziale Wydawnictwa Narodowego Centrum Kultury. Wolontariuszka w Zachęcie — Narodowej Galerii Sztuki.

Anika Krzeczyńska — studentka pierwszego roku Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Praktykantka w Zachęcie — Narodowej Galerii Sztuki.

Kate Smuraga — fotografka, absolwentka historii sztuki na Państwowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki w Sankt Petersburgu. Praktykantka w Zachęcie — Narodowej Galerii Sztuki.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty wystawa dla dzieci
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę