Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"Moje Wierzbno" - Jadzia Smosarska i nie tylko

"Moje Wierzbno" - Jadzia Smosarska i nie tylko
📅 Data: niedziela, 2 lipca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, ul. Naruszewicza 15 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Polskie kino lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku rozwijało się na równi z innymi dziedzinami sztuki. Podczas dwudziestolecia międzywojennego powstawały wytwórnie filmowe produkujące adaptacje literatury, filmy patriotyczne, melodramaty czy komedie. Rodząca się nowa filmowa kultura, przyciągała liczne osobowe talenty, które poprzez sale kinowe i teatralne urastały do rangi wielkich sław - aktorów i artystów. Jedną z – powiedzielibyśmy dzisiaj – „megagwiazd” ówczesnego polskiego kina była Jadwiga Smosarska – grająca w ponad 20 produkcjach, zrealizowanych w przedwojennej Polsce…

O zapomnianych divach polskiego kina, o małym Hollywood przedwojennej Warszawy i brutalnie przerwanych karierach dobrze zapowiadających się przedwojennych polskich aktorów opowiemy w trakcie spaceru „Moje Wierzbno”. Spotykamy się w niedzielę, 2 lipca br. o godz. 11.00 na ul. Naruszewicza 15 (budynek Przedszkola nr 28).

Udział w spacerze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt „Fabryka snów – warszawskie wędrówki filmowe” jest finansowany ze środków m.st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧