Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Rosyjska Warszawa - spacer z Praską Ferajną

Rosyjska Warszawa - spacer z Praską Ferajną
📅 Data: niedziela, 9 lipca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Nowy Świat 72 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Przez 100 lat nad Warszawą powiewała rosyjska flaga. Nie domyślamy się nawet często, że liczne budowle, urządzenia, ulice, pałace i parki z których korzystamy, powstały w tamtych czasach i są właśnie dziełem Rosjan. Zapraszam na spacer śladem spuścizny Imperium Rosyjskiego w Warszawie.
Z jednej strony spojrzymy na okres panowania rosyjskiego z pozycji narodowowyzwoleńczej i martyrologicznej. Poznacie zatem historie licznych zamachów dokonywanych na carskich urzędników. Dowiecie się, jakie odzwierciedlenie w architekturze i urbanistyce miasta miała rusyfikacyjna polityka caratu oraz utworzenie Twierdzy Warszawa. Zobaczycie jak wyglądały liczne cerkwie i rosyjskie pomniki, zlokalizowane często w zaskakujących miejscach.
Z drugiej strony postaram się ukazać bogaty obraz wielokulturowości miasta, w którym do dziś pozostały liczne ślady obecności Rosjan. Warszawa pod berłem Romanowów dokonała ogromnego rozwoju gospodarczego, stając się kapitalistycznym miastem ze wszystkimi jego pozytywnymi i negatywnymi konsekwencjami. Poznacie losy Polaków i Rosjan, którzy wspólnie robili interesy i zarabiali ogromne pieniądze. Zobaczycie również jak wyglądały ulice w tamtych czasach. Dowiecie się także, jak podczas niemieckiej okupacji w czasie I Wojny Światowej Warszawa przestawała być miastem rosyjskim oraz jak sobie radzono z tą spuścizną w okresie międzywojennym.

Spotkanie: ul. Nowy Świat 72 (pod pomnikiem Mikołaja Kopernika)
Przewodnik: Mariusz Prządak

Spacer nie jest biletowany, ale na zakończenie bardzo mile widziany napiwek.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱