Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Szmata. Warsztaty performatywne dla dorosłych z Izabelą Chamczyk

Szmata. Warsztaty performatywne dla dorosłych z Izabelą Chamczyk

reklama
📅 Data: sobota, 08 lipca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Miejsce Projektów Zachęty (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz na stronie wydarzenia (link poniżej)

godz. 12–19 (przewidywana przerwa obiadowa)
Letni Taras Miejsca Projektów Zachęty

Warsztaty performatywne z Izabelą Chamczyk dotyczą zagadnienia kompozycji, barwy, przestrzeni, emocji, stanów psychicznych. Zajęcia będą polegały na budowie w przestrzeni Letniego Tarasu MPZ kompozycji z ubrań, kolorowych materiałów oraz ciał samych uczestników. Tytułowa SZMATA to elementy naszej codzienności — każdy z nas codziennie dokonuje wyboru, w co się ubrać i jakimi elementami włókienniczymi się otaczać (pościel, zasłony, obrusy, poduszki itp.). Możemy je twórczo wykorzystać, budując z nich instalację w przestrzeni, zawieszoną na sznurach. Ubrania będą wiązane i zszywane ze sobą, tak by powstał obraz, kompozycja przestrzenna. Jednocześnie elementy garderoby mogą być użyte do instalacji w taki sposób, by nadal można było się w nie ubrać.
Warsztat pobudza wrażliwość na kompozycję, kolor i ciało. Wprowadza uczestnika w obszar performansu, uświadamia wizualnie.

Izabela Chamczyk (ur. 1980) — ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Malarka i performerka, artystka wideo, tworzy sztukę procesualną. Pracuje w wielu mediach, redefiniując ich granice; w proces twórczy angażuje silne emocje i nawiązuje żywy kontakt z odbiorcą. Ze swoją sztuką stara się wychodzić na zewnątrz, poza zamknięty świat galerii.
Dwukrotnie była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Finalistka prestiżowych konkursów, jak Biennale Malarstwa Bielska Jesień (wyróżnienie Obiegu 2015), 10 konkurs im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, 6 Triennale Młodych w Orońsku czy konkurs Fundacji Vordemberge-Gildewart w MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych oraz działań zbiorowych, m.in. w galerii SCC w Isfahanie (performance w ramach rezydencji w Iranie), Galerii Entropia we Wrocławiu, Galerii Białej w Lublinie, Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, BWA w Zielonej Górze, CSW Znaki Czasu w Toruniu, Festiwalu w Sokołowsku, ERARTA w Petersburgu. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę