Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Szmata. Warsztaty performatywne dla dorosłych z Izabelą Chamczyk

Szmata. Warsztaty performatywne dla dorosłych z Izabelą Chamczyk
📅 Data: sobota, 8 lipca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Miejsce Projektów Zachęty (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz na stronie wydarzenia (link poniżej)

godz. 12–19 (przewidywana przerwa obiadowa)
Letni Taras Miejsca Projektów Zachęty

Warsztaty performatywne z Izabelą Chamczyk dotyczą zagadnienia kompozycji, barwy, przestrzeni, emocji, stanów psychicznych. Zajęcia będą polegały na budowie w przestrzeni Letniego Tarasu MPZ kompozycji z ubrań, kolorowych materiałów oraz ciał samych uczestników. Tytułowa SZMATA to elementy naszej codzienności — każdy z nas codziennie dokonuje wyboru, w co się ubrać i jakimi elementami włókienniczymi się otaczać (pościel, zasłony, obrusy, poduszki itp.). Możemy je twórczo wykorzystać, budując z nich instalację w przestrzeni, zawieszoną na sznurach. Ubrania będą wiązane i zszywane ze sobą, tak by powstał obraz, kompozycja przestrzenna. Jednocześnie elementy garderoby mogą być użyte do instalacji w taki sposób, by nadal można było się w nie ubrać.
Warsztat pobudza wrażliwość na kompozycję, kolor i ciało. Wprowadza uczestnika w obszar performansu, uświadamia wizualnie.

Izabela Chamczyk (ur. 1980) — ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Malarka i performerka, artystka wideo, tworzy sztukę procesualną. Pracuje w wielu mediach, redefiniując ich granice; w proces twórczy angażuje silne emocje i nawiązuje żywy kontakt z odbiorcą. Ze swoją sztuką stara się wychodzić na zewnątrz, poza zamknięty świat galerii.
Dwukrotnie była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Finalistka prestiżowych konkursów, jak Biennale Malarstwa Bielska Jesień (wyróżnienie Obiegu 2015), 10 konkurs im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, 6 Triennale Młodych w Orońsku czy konkurs Fundacji Vordemberge-Gildewart w MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych oraz działań zbiorowych, m.in. w galerii SCC w Isfahanie (performance w ramach rezydencji w Iranie), Galerii Entropia we Wrocławiu, Galerii Białej w Lublinie, Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, BWA w Zielonej Górze, CSW Znaki Czasu w Toruniu, Festiwalu w Sokołowsku, ERARTA w Petersburgu. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧