Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Bródno

Latający Uniwersytet Parku Rzeźby. Bródno
📅 Data: czwartek, 6 lipca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Park Rzeźby na Bródnie (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na kolejny wykład w Parku Rzeźby, tym razem poświęcony rzeźbie „Bródno” Jensa Haaninga (2012).

O największej dotychczas realizacji w Parku Rzeźby na Bródnie, opowie kuratorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – Magda Lipska. Jej autorem jest duński artysta Jens Haaning, który w swojej twórczości zajmuje się tematyką tożsamości narodowej, imigracji, rasizmu, asymilacji, ale też relacji pomiędzy językiem a polityką. Jego projekty powstają w kontekście miejsca, są wynikiem badań nad specyfiką danego miasta czy dzielnicy. Jak mówi o warszawskiej realizacji: „Dla mnie ważny jest fakt, że rzeźba na Bródnie wyprodukowana jest z cegieł. Leży to w mojej, być może naiwnej, socjaldemokratycznej optyce, przez którą postrzegam Polskę w odniesieniu do celebracji kolektywnej pracy i wysiłku, które stoją u podstaw powstania »raju« na Bródnie”.

Spotkanie odbędzie się przy Domku Herbacianym w Parku Rzeźby na Bródnie. Jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na spotkanie w Parku, wykład przeniesiony zostanie do Urzędu Dzielnicy Targówek.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧