Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa prac Aleksandra Roszkowskiego w Salonie Wystawowym Marchand - ostatni dzień

Wystawa prac Aleksandra Roszkowskiego w Salonie Wystawowym Marchand - ostatni dzień
📅 Data: sobota, 15 lipca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Salon Wystawowy MARCHAND, pl. Konstytucji 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wystawa prac Aleksandra Roszkowskiego, wybitnego polskiego malarza o niezwykle ekspresyjnej metodzie twórczej, potrwa do 15 lipca w Salonie Wystawowym Marchand.

– Słyszałem, że podobno malarstwo jest passe, że umarło śmiercią naturalną. Wyczerpało swoją formułę, niczego nowego nie wnosi już do światowego dziedzictwa. I robi mi się smutno! Smutno, że kategoria piękna w sztuce już przeminęła i wydano na nią wyrok śmierci – mówi Aleksander Roszkowski, urodzony w 1961 roku malarz, który uwielbia tropić niebanalne piękno, zestawienia kolorów i form malarskich. Choć wielu kuratorów i samych artystów uważa, że obecnie istotne są przede wszystkim nowe media, sztuka krytyczna i sztuka w przestrzeni publicznej, Roszkowski niezmiennie tworzy za pomocą tradycyjnych farb i oleju lnianego, rozpuszczanej w terpentynie damary i wosku pszczelego. – Sztuka Roszkowskiego to sztuka pasji, emocji, choć nie tak całkowicie kontrolowanych – większość prac łączy się w cykle, układają się one w większą wypowiedź, w której przestaje się liczyć podobieństwo formalne, lecz przede wszystkim treść i znaczenie – mówi o dziełach malarza kurator i krytyk sztuki Krzysztof Stanisławski.

Tym, co wyróżnia dorobek Roszkowskiego jest niezwykle ekspresyjna metoda twórcza oraz specyficzna, niepowtarzalna kolorystyka, uzyskiwana w skutek kładzenia kolejnych warstw farby. Wczesne płótna tego artysty sytuowano w popularnym nurcie nowej ekspresji. Już przy końcu lat 80. Roszkowski zaczął tworzyć monumentalne kompozycje figuralne, przedstawiające sylwetki ludzkie w kanonicznych ujęciach, takich jak ukrzyżowanie. Najnowsze obrazy Aleksandra Roszkowskiego bliższe są abstrakcji geometrycznej. Zamiast typowego dla tego nurtu puryzmu formalnego, płótna tego artysty są malowane ekspresyjnie i posiadają bogatą fakturę. Organizowaną przez DESA Unicum wystawę dzieł wybitnego malarza oglądać będzie można w Salonie Wystawowym MARCHAND do 15 lipca.

Wystawa prac Aleksandra Roszkowskiego: 22 czerwca -15 lipca 2017, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Salon Wystawowy MARCHAND, pl. Konstytucji 2, Warszawa, wstęp wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę