Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

O alergenach i chorobach alergicznych - warsztatów popularno-naukowe dla dzieci w Salonie Zdrowia Baylab

O alergenach i chorobach alergicznych - warsztatów popularno-naukowe dla dzieci w Salonie Zdrowia Baylab

reklama
📅 Data: sobota, 08 lipca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Al. Jerozolimskich 158 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Soboty 8, 15, 22 i 29 lipca to w Salonie popularno-naukowym Baylab firmy Bayer w Al. Jerozolimskich 158 czas wtajemniczania najmłodszych w fascynujące tajemnice układu odpornościowego. Tym razem warsztaty koncentrują się na alergii.

Niewinny świadek, czy groźny przestępca - o alergenach i chorobach alergicznych

Ta uznawana jest za jedną z chorób cywilizacyjnych. Dzieci spotykają się z tym pojęciem na co dzień – uczulenie na pyłki, sierść domowych pupili, alergie pokarmowe to zjawiska, które najmłodsi znają ze swojego otoczenia. Dlaczego powstaje i na czym polega reakcja alergiczna? Jak wygląda roztocze? Czy katar to zawsze oznaka przeziębienia? Warsztaty pomogą znaleźć odpowiedzi na te pytania. Dzieci dowiedzą się też, że coś, co potocznie nazywane jest uczuleniem na sierść kota czy psa, w rzeczywistości jest alergią na złuszczony naskórek, znajdujący się w sierści domowych pupili oraz białko, zawarte w ich ślinie lub moczu.

Warsztaty pomogą zrozumieć dzieciom istotę alergii. Pojęcia takie, jak układ immunologiczny, limfocyt, alergen, antygen zostaną przedstawione w sposób prosty, zrozumiały i dostosowany do wieku uczestników. Jedną z atrakcji będzie gra zespołowa, podczas której najmłodsi wcielą się w rolę komórek – każdy z trzech zespołów będzie miał inne zadanie do wykonania, podobnie jak dzieje się to podczas reakcji alergicznej w organizmie. Kolejnym elementem będzie moduł „detektyw przy mikroskopie”, pozwalający obejrzeć niektóre z 700 znanych alergenów.

Na zajęcia - wypełnione ćwiczeniami, aktywnościami i wspólnym odkrywaniem fascynujących zagadnień – zapraszamy dzieci od 8 roku życia. Każdy z małych uczestników będzie mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec, wkładając specjalny fartuszek laboratoryjny – co jest ogromnym przeżyciem.

Udział jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: warsztaty dla dzieci
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę