Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Japońskie sirocco - przegląd filmów Hayao Miyazakiego: Podniebna poczta Kiki

Japońskie sirocco - przegląd filmów Hayao Miyazakiego: Podniebna poczta Kiki

reklama
📅 Data: niedziela, 20 sierpnia 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście
   udostępnij tweetnij wykop


W ramach "Odlotowego lata" w DSH zapraszamy na JAPOŃSKIE SIROCCO czyli plenerowy przegląd filmów niekwestionowanego mistrza anime Hayao Miyazakiego, który wraz z przyjacielem Isao Takahatą założył w 1985 roku Wytwórnię Filmową Ghibli.

Pokazy: skwer im. ks. Jana Twardowskiego (róg Karowej i Krakowskiego Przedmieścia). Wstęp wolny!

16.07 (niedziela), 18:00
JAPOŃSKIE SIROCCO – Zrywa się wiatr
Pokaz filmu Zrywa się wiatr (2013). Poetycka biografia Jiro, chłopca marzącego o lataniu, który został jednym z największych inżynierów lotnictwa w Azji. Poruszająca opowieść o zderzeniu idealizmu i polityki w Japonii z początku XX wieku, łącząca poetykę klasycznego kina z melancholią "Czarodziejskiej góry".

23.07 (niedziela), 18:00
JAPOŃSKIE SIROCCO – Nausicaä z Doliny Wiatru
Pokaz filmu Nausicaä z Doliny Wiatru (1984). Nausicaä jest księżniczką, łączącą mądrość Amazonek i energię Pippi: panująca nad wiatrem dziewczyna szuka sposobu na ocalenie ludzkości przed skutkami ekologicznej katastrofy. Pełna magii wędrówka w tajemnice mitycznego lasu i pełne niezwykłych wynalazków przestworza.

06.08 (niedziela), 18:00
JAPOŃSKIE SIROCCO – Laputa – podniebny zamek
Pokaz filmu Laputa – podniebny zamek (1986). Dwójka dzieci na tropie legendarnego zamku, unoszącego się na tajemniczej wyspie pośród chmur, skrywającego skarby dawno zapomnianej cywilizacji. Na drodze staje im jednak banda powietrznych piratów... Wypełniona przygodami i błyskotliwym humorem historia o sile przyjaźni i marzeniach.

13.08 (niedziela), 18:00
JAPOŃSKIE SIROCCO – Mój sąsiad Totoro
Pokaz filmu Mój sąsiad Totoro (1988). Dwie psotne dziewczynki przeprowadzają się z tatą do starego domu na skraju lasu. Otwiera się przed nimi nowa, pełna niespodzianek kraina. Czy leśne duchy pomogą siostrom uleczyć chorą mamę? Pełna wzruszeń, ciepła i magii legendarna już historia, na której wychowały się całe pokolenia japońskich dzieci.

20.08 (niedziela), 18:00
JAPOŃSKIE SIROCCO – Podniebna poczta Kiki
Pokaz filmu Podniebna poczta Kiki (1989). Każda młoda czarownica, kończąc 13 lat, musi udać się na rok nauki samodzielnego życia. Dzielna Kiki rusza do nadmorskiego miasta, by dowiedzieć się, jak może wykorzystać swoje czary do pomagania ludziom. Okazuje się, że relacje między ludźmi potrafią być znacznie bardziej skomplikowane niż czary...

27.08 (niedziela), 18:00
JAPOŃSKIE SIROCCO – Szkarłatny pilot
Pokaz filmu Szkarłatny pilot (1992). Adriatyk, lata 30. XX wieku. Dawny mistrz lotnictwa pracuje jako łowca nagród - walczy z powietrznymi piratami. Ciąży nad nim jednak nietypowa klątwa: został częściowo zamieniony w świnię. Być może kluczem do jej odczynienia jest przyjaźń z młodą inżynierką, której techniczne odkrycia wspierają pilota w lotniczych zmaganiach? Brawurowy i pełen humoru film przygodowy w pięknej włoskiej scenerii.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę