Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Warsztaty "Cały świat we Włochach" - Ukraina

Warsztaty "Cały świat we Włochach" - Ukraina
📅 Data: sobota, 09 września 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Włochy

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Projekt Cały świat na… to seria warsztatów krajoznawczych poświęconych różnym kulturom świata. Projekt ma na celu pokazanie, jak bogata jest kultura stworzona przez ludzi na całym świecie.

WARSZTATY „Cały świat we Włochach”
Warsztaty odbywają się w różnych miejscach na terenie Dzielnicy Włochy w nawiązaniu do kolejnych tematów. Część zajęć odbędzie się w plenerze. Każde zajęcia przeniosą nas do innego kraju. Poznamy kilka ciekawostek z nim związanych, podstawowe zwroty, a następnie przy dźwiękach muzyki z danego kraju poznamy kilkoro artystów i najznakomitszych prac oraz wspólnie z prowadzącym postaramy się sami stworzyć własne dzieło inspirowane daną kulturą. W przygotowaniu naszych warsztatów uczestniczą ambasady i osoby związane z danym krajem i jego kulturą.

Na warsztaty obowiązują ZAPISY: link

Harmonogram warsztatów:

15.07 - Benvenuti in Italia- Słoneczna Italia – Leonardo Da Vinci, g. 13:00 i 14:30 Park Marka Kotańskiego, przy boisku.
Genialny malarz, twórca najsłynniejszych na świecie dzieł sztuki takich jak “Mona Lisa” czy “Dama z gronostajem”. Leonardo często był opisywany jako archetyp „człowieka renesansu”, którego niespożytej ciekawości dorównywała tylko siła jego kreatywności. Szeroko uważa się go za jednego z największych malarzy wszech czasów i prawdopodobnie najwszechstronniej utalentowaną osobę w historii. Na tych warsztatach przybliżymy uczestnikom pojęcie „człowieka renesansu”, dowiemy się kim jest „człowiek witruwiański” i poznamy proporcje ludzkiego ciała. Uczestnicy zaprojektują własny wynalazek, korzystając z dorobku naukowego Leonarda Da Vinci. Przy okazji poznamy historię rodzinnego miasta Leonarda – Anchiano.

22.07 - Bonjour! Witamy we FRANCJI, g. 13:00 i 14:30 Park Kombatantów przy placu zabaw
Na tych zajęciach będą nas zajmować najwięksi impresjoniści na czele z Claude’em Monetem . Poznamy techniki, którymi się kierowali i triki, które zasłynęły na całym świecie. W trakcie zajęć uczestnicy będą też mogli posłuchać najbardziej znanych piosenek francuskich. Całość przy desce serów i bagietce. Uczestnicy stworzą własne impresjonistyczne obrazy, każdy otrzyma pędzel, paletę farb oraz sztalugę, aby móc poczuć się jak prawdziwy artysta.

19.08 - Nihon e yōkoso – Witamy w Japonii, g. 13:00 i 14:30 Piknik „Wakacje Aktywnego Mieszkańca”, teren boiska przy ul. Astronautów 6.
Na tych zajęciach zajmiemy się tworzeniem dzieł rodem z kraju kwitnącej wiśni. Wspólnie z uczestnikami,wybierzemy technikę której przyjrzymy się bliżej oraz przećwiczymy ją w praktyce. Poznamy malarstwo sumi i postać Hokusai Katsushika – najsłynniejszego malarza Japonii, poćwiczymy kaligrafię i zobaczymy cuda z ORIGAMI – każdy będzie też mógł spróbować swoich sił w tej sztuce. Nie zabraknie ciekawostek i niespodzianek.

27.08 - Polska – Dzień dobry! – te zajęcia poświęcimy historii oraz rękodziełu z różnych stron Mazowsza. Poznamy warszawską szlachtę, ich obyczaje, namalujemy własne herby. Spróbujemy porównać obyczaje z różnych stron regionu mazowieckiego. Wykonamy wycinanki łowickie i kurpiowskie, wspólnie odczytamy nuty i spróbujemy zaśpiewać piosenkę jedną z wielu tak zwanych "piosenek warszawskich". W drugiej odsłonie Polski skupimy się na innych częściach kraju np. poznamy koronki koniakowskie i nauczymy się podstaw szydełkowania.

09.09 - Ukraina, g. 13:00 i 14:30 Park Cietrzewia na końcu ul. Tomnickiej

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Włochy lub w kategoriach: warsztaty dla dzieci
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę