Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

PERFORMANCE DAY: Józef Robakowski "SZTUKA TO POTEGA! - CDN."

PERFORMANCE DAY: Józef Robakowski "SZTUKA TO POTEGA! - CDN."
📅 Data: poniedziałek, 31 marca 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, CSW, Zamek Ujazdowski (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


PERFORMANCE DAY: Józef Robakowski "SZTUKA TO POTEGA! - CDN."

Wstęp wolny.

Józef Robakowski w swoim projekcie "SZTUKA TO POTĘGA! - CDN." podejmuje temat, który nurtuje go od wielu lat i mierzy się z problemem manipulacji militarno-politycznej, a tym samym zajmuje stanowisko wobec aktualnej sytuacji w Europie Wschodniej. Multimedialny performans w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, który ma charakter wystąpienia na żywo z elementami prac wideo, rozpocznie się w Sali Widowiskowej CSW 31 marca o godz. 18.00.

Jeden z prezentowanych filmów wideo - “CDN.” - został zrealizowany pod koniec zeszłego roku w łódzkiej Galerii Wschodniej i nawiązuje do Nocy Sylwestrowej z 1943/1944 roku, w czasie której powołano brzemienny w skutkach "parlament" Krajowej Rady Narodowej (KRN). Niezwykła treść zapisu wideo daje autorowi unikalną możliwość wyrażenia swojej opinii w formie "dokumentu metaforycznego" i wzmacnia znaczenie artystycznego projektu, który przeciwstawia się przewrotnym zasadom militaryzmu i politycznej manipulacji.


Józef Robakowski (ur. w 1939 w Poznaniu) jest artystą, historykiem sztuki, autorem filmów, cykli fotograficznych, zapisów wideo, rysunków, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych oraz inicjatorem wielu ważnych zdarzeń i multimedialnych akcji artystycznych. Jest też kuratorem i właścicielem Galerii Wymiany. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu historię sztuki i muzealnictwo oraz na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi, a później na tej uczelni był wykładowcą i kierownikiem Zakładu Fotografii i Reklamy Wizualnej. W 1995 roku powrócił do pracy na PWSFTviT; obecnie prowadzi tam pracownię działań multimedialnych. Współzałożyciel grup artystycznych, podejmujących eksperymentalne działania, m.in.: OKO (1960), STKF PĘTLA (1960-1966), ZERO-61 (1961-1969), KRĄG (1965-1967) oraz powołanego w 1970 roku w Łodzi zespołu pn.: Warsztat Formy Filmowej i Telewizyjnej Grupy Twórczej Stacja Ł (1991-1992).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę