Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Afro-warszawskie Kulturalne Granie

Afro-warszawskie Kulturalne Granie
📅 Data: piątek, 24 maja 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Skwer Hoovera (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Afro-warszawskie Kulturalne Granie, pod tym hasłem odbędą się ogólnopolskie obchody Dnia Afryki w Warszawie. W tym roku gwiazdą koncertu będzie Stanisław Soyka. Będę mu towarzyszyć afrykańscy artyści.

Kto wystąpi w czasie Dnia Afryki?

Stanisław Soyka (Polska)
Wokalista jazzowy i piosenkarz, skrzypek, pianista, gitarzysta i kompozytor, poeta. Soyka debiutował w listopadzie 1979 roku recitalem muzyki bluesowej i gospel w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Wciąż inny wciąż nowy a jednocześnie rozpoznawalny od pierwszych nut. Jest zwierzęciem muzycznym z charyzmą performera. Z zespołem czy solo wkrótce po wejściu na scenę obejmuje całkowite panowanie nad publicznością.

Buba Kuyateh (Gambia)
Buba Kuyateh – gambijski muzyk grający na korze - tradycyjnym zachodnioafrykańskim instrumencie. Stereotypowo afrykańską muzykę kojarzymy z bębnami. Jednak dla mieszkańców Zachodniej Afryki to kora jest najbardziej wyrazistym instrumentem, którego melodie niezmiennie towarzyszą pieśniom, legendom o prawdom przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Występ artysty to jednak nie tylko przekaz wiedzy, ale również popis umiejętności gry na 21-strunowym instrumencie, obfitujący w improwizacje i solówki, zapewniający niepowtarzalną ucztę dla ucha. “Dla mnie muzyka klasyczna wiąże sie z improwizacją. W naszej tradycyjnej pieśni jest miejsce zarówno na ściśle określone, niezmienne od wieków elementy, jak i na improwizacje zarówno jeśli chodzi o grę jak i śpiew” - mówi wirtuoz z Gambii.

Mohamed Gaspard Conde (Gwinea)
Grać na bębnach zaczął w wieku 11 lat w rodzimej Gwinei. Przed przyjazdem do Polski wychował już kolejne pokolenie młodych gwinejskich perkusistów. Gaspard posiada obszerną wiedzę nie tylko na temat rytmów, ale także tradycji afrykańskich. Z mistrzem można się spotkać w Strefie Rytmu, gdzie jest instruktorem.

Djolof Man Trio (Senegal)
Djolof to nazwa jednej z historycznych prowincji Senegalu. Właśnie od niej swoją nazwę przyjęło senegalskie trio – Djolof – Man. Grają muzykę głęboko zakorzenioną w tradycyjnych, etnicznych brzmieniach tego regionu Afryki, którą w udany artystycznie sposób łączą z soulem i reggae. Uzyskany w ten sposób mix, to muzyka world wysokiej próby, wobec której żaden z ich słuchaczy nie pozostaje obojętny. Trio Djolof - Man powstało w 2006 roku. Mają za sobą wiele koncertów, w tym udział w prestiżowym już Warszawskim Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Tworzą i nagrywają także muzykę do filmów i programów telewizyjnych.
Pako Sarr: śpiew, gitara
Mohamed Mbow: śpiew, djembe
Mamadou Diouf: śpiew, djembe

Ricky Lion (Demokratyczna Republika Kongo)
Ricky dorastał w Lubumbashi, skąd wyjechał do Kinszasy. Tam też odkrył w sobie pasję do muzyki. Kompozytor, wokalista i lider zespołu Bongo Bongo grającego afrykańską rumbę. Ricky łączy tradycyjną muzykę Konga z elementami współczesnych brzmień.

Benoit Legros (Togo)
Benoit to muzyk, choreograf, projektant i lider zespołu -”Compagnie Tohono”- do którego zaprosił artystów z Sierra Leone, Angoli, Kamerunu i Kongo. Z jego inspiracji występy "Tohono" oprócz muzyki, wypełnia ruchu, ekspresja sceniczna. Jego pasją jest taniec - współczesny, klasyczny i nowoczesny- osadzony w realiach sztuki afro; odważnie eksperymentuje z róznymi technikami.

Andy Camara (Gwinea)
Wybitny tancerz i muzyk gwinejski. Wychował się w Konakry w rodzinie o głębokich tradycjach artystycznych. Jest artystą bardzo twórczym, cieszącym się ogromnym poważaniem w Afryce. Jego taniec i choreografie są oryginalne i maja niepowtarzalny styl. Warsztaty taneczne z Andym to możliwość pracy z wyśmienitym choreografem, a także poznania prawdziwych tańców afrykańskich bezpośrednio u korzeni. W Polsce, na co dzień, Andy tworzy i współpracuje z taneczną grupą Salsa Hall Ortodox.


Oprócz koncertu, na Skwerze Hoovera odbędzie się perkusyjne granie, które rozpocznie świętowanie Dnia Afryki. Poprowadzi je Gaspard Conde i Andy Camara. Z kolei po koncercie, w Harendzie, DJ Mamadou i DJ Steve poprowadzą zabawę do samego rana. Swój pokaz zrobi tam również szkoła tańca Uanga.


Wstęp wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę