Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warsztat „Tajemnice chińskiego czajniczka”

Warsztat „Tajemnice chińskiego czajniczka”
📅 Data: niedziela, 06 sierpnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Łazienki Królewskie (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jeśli chcesz poznać tajniki chińskiej ceremonii parzenia herbaty, weź udział w warsztacie organizowanym z okazji Festiwalu Światła.

Uczestnicy warsztatu "Tajemnice chińskiego czajniczka" przyjrzą się ceremonii parzenia herbaty, zwanej gongfu cha, utensyliom herbacianym oraz wspólnie napiją się wyjątkowego napoju. Losowo wybrana osoba spróbuje również samodzielnie zaparzyć herbatę.

Sztuka zwana gongfu cha należy do najważniejszych skarbów kultury Państwa Środka. Obejmuje nie tylko czynność kunsztownego parzenia herbaty i jej smakowania oraz wybór cennych utensyliów, ale również inne dziedziny sztuki, np. muzykę, poezję, kaligrafię i malarstwo. To przejaw filozofii życia, w której istotnym elementem jest harmonijna symbioza natury i kultury.

Warsztaty "Tajemnice chińskiego czajniczka" poprowadzi Anna Krysztofiak, artystka Chóru Filharmonii Łódzkiej. Jako mulitiinstrumentalistka gra na klawesynie, organach i violi da gamba oraz szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Jest jednym z dwojga Europejczyków na świecie wykonujących muzykę nanguan i jedyną taką osobą w Europie. Koncertowała w kraju i za granicą (Belgia, Holandia, Luksemburg, Tajwan). Występowała jako solistka z The Harp Consort, Andrew Lawrence-King, a także z Marią Pomianowską i jej zespołem. Otrzymała m.in. stypendium rządu tajwańskiego, dzięki któremu mogła studiować tradycyjną muzykę chińską w Taipei National University of the Arts

Lokalizacja: link

Warsztat "Tajemnice chińskiego czajniczka" odbywa się w ramach sierpniowego Festiwalu Światła
Podczas Festiwalu Światła - od 4 do 31 sierpnia - część Alei Chińskiej i Ogród Chiński rozświetlać będą dziesiątki czerwonych lampionów, pochodzących z chińskiego miasta Chengdu (kolor czerwony symbolizuje w kulturze Państwa Środka pomyślność i szczęście). W tym czasie ogrody Łazienek Królewskich otwarte będą do godz. 23.00, tak by nasi goście mogli spacerować wieczorami nastrojowo oświetlonymi alejami.
Łazienki Królewskie organizują Festiwal Światła od 2012 r. To część międzynarodowego projektu "Ogrody Światła”, którego celem jest promocja wyjątkowych ogrodów historycznych i muzeów z całego świata. Współpracuje przy nim sześć rezydencji. Poza Muzeum Łazienki Królewskie są to: Park Księcia Pücklera w Bad Muskau (Niemcy), Zamek w Lunéville (Francja), Muzeum Carskie Sioło w Sankt Petersburgu (Rosja), Rezydencja Księcia Gonga w Pekinie (Chiny) oraz Zamek Frederiksborg Hillerød (Dania)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę