Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spektakl "Noe" / Walny-Teatr

Spektakl "Noe" / Walny-Teatr

reklama
📅 Data: piątek, 11 sierpnia 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Arkady Kubickiego, Plac Zamkowy 4 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Walny-Teatr powstał w roku 1999 (mimo, że od 1995 funkcjonował pod innymi nazwami m.in Wielki Teatrzyk Świata i Teatr Bezradny) z inicjatywy Adama Walnego, absolwenta wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teatr w swych pracach penetruje różne tradycje teatru lalki, maski i przedmiotu w warunkach studyjnych, estradowych i ulicznych. Używa lalki również poza sceną: w edukacji, terapii i sztuce performance. Adam Walny jest twórcą takich widowisk jak Kuglarz i Śmierć, Motyl, Genesis, Kamieniarz, Misterium Narodzenia, Dziadek, Hamlet, Don Kichote, Opus Hamlet, Szekspir - made in Poland czy Przygody Kropli Wody z którymi uczestniczy w najważniejszych festiwalach sztuki lalkarskiej w Polsce i za granicą. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Adam Walny jest autorem podręcznika do teatru lalek Teatr Przedmiotu (SDK 2007) oraz założycielem Instytutu Sztuki Lalkarskie i Teatru Przedmiotu w Ryglicach.

Adam Walny podczas festiwalu Królewskie Arkady Sztuki zaprezentuje plenerowe widowisko w oryginalnej technice figur-instrumentów, grających na żywo i jako figury i jako instrumenty pt. "NOE". Scenariusz - Adam Walny na podstawie Księgi Rodzaju. Muzyka - Jan Wyszkowski.

Spektakl opowiada historię dyrygenta Noego, który ma poprowadzić koncert według partytury "Potop" - niestety orkiestra przerażona treścią partytury ucieka, dyrygent zmuszony jest sam ten koncert poprowadzić wchodząc w interakcje i z figurami i instrumentami zarazem, które to instrumenty opowiadają o grających na nich muzykach. Powracając co pewien czas do partytury Noe trafia na fragment: wejdź do arki wraz z żoną, wprowadź tam po parze samca i samicę z każdego gatunku ptactwa, bydła i zwierząt pełzających...Noe podejmując dialog z publicznością, będąc człowiekiem nieco szalonym w publiczności widzi zwierzęta...zaprasza niektóre osoby do współtworzenia koncertu - do podróży przez wzburzone wody, zaczyna się wspólny koncert. Dźwięki zbierane przez DJ współtworzą koncert...koncert kończy się. Twórczość ocala. Publiczność wraca na miejsca...Noe płynie dalej, mimo lamentów żony.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę