Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Piosenki i Tańca

Festiwal Piosenki i Tańca

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 12 sierpnia 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📅 Data zakończenia: wtorek, 15 sierpnia 2017

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, Al. Niepodległości 141a (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Festiwal Piosenki i Tańca w ramach „Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego”

W dniach 12-15 sierpnia 2017 r. odbędzie się Festiwal Piosenki i Tańca w ramach „Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego”.
Festiwal, o formule konkursowej, ma na celu upowszechnianie i promocję twórczości artystycznej prowadzonej w klubach wojskowych z obszaru tańca i wokalu oraz ocenę poziomu działalności kulturalnej prowadzonej w wojsku w ww. dyscyplinach artystycznych.
Organizatorem Festiwalu jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej, a współorganizatorem Dowództwo Garnizonu Warszawa, przedsięwzięcie realizuje Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa.

W tym roku w konkursie weźmie udział 250 wykonawców z 26 wojskowych ośrodków kultury z całej Polski. W 4 kategoriach konkursowych: soliści - wokaliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, recitale i grupy taneczne wykonawcy prezentują publicznie 2 utwory muzyczne w języku polskim, z których jeden zawiera treści o charakterze patriotycznym lub wojskowym, natomiast grupy taneczne prezentują dowolną formę teatru tańca, teatru ruchu lub miniaturę taneczną. Ponadto, po raz pierwszy, uczestnicy konkursu biorą udział w 2 kategoriach wiekowych od 13 – 16 lat oraz powyżej 16 lat.
Rada Artystyczna, wyłoni laureatów w poszczególnych kategoriach. Duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji o nagradzaniu wyróżniających się prezentacji wokalnych, muzycznych czy tanecznych jest dobór treści, wartości artystyczne utworów, dostosowanie do możliwości wykonawczych, kreatywność prezentacji.

Koncert Galowy z wręczaniem nagród i wyróżnień laureatom Festiwalu zaplanowano na 14.08.2017 r. na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Okazją do obejrzenia wykonawców będzie również koncert w Teatrze na Wyspie na terenie Łazienek Królewskich w dniu 15.08.2017 r. podczas Festynu Żołnierskiego z okazji Święta Wojska Polskiego.

Festiwal Piosenki i Tańca organizowany w ramach „Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego”, to doskonała okazja do wymiany spostrzeżeń, doświadczeń pomiędzy instruktorami z wojskowych ośrodków kultury, ale przede wszystkim poznawanie umiejętności, możliwości artystycznych działań samych wykonawców.

Szczegółowy program festiwalu: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: koncert koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę