Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Chemia Miłości - Koncert - Koniec Lata na Jazdowie

Chemia Miłości - Koncert - Koniec Lata na Jazdowie

reklama
📅 Data: niedziela, 27 sierpnia 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Ogród Motyka i Słońce ul.Jazdów 3/9 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na koncert muzyki Marzeny Majcher inspirowanej wzorami chemicznymi substancji "chemii miłości" z użyciem interaktywnego Exformera. Sopran - Małgorzata Kubala.

Wstęp bezpłatny.
Organizatorzy koncertu: Rotacyjny Dom Kultury i Otwarty Jazdów.

Wykonawcy:
Małgorzata Kubala - sopran,
Marzena Majcher - live electronics, „Exformer” interaktywny,
Andrzej Wojciechowski - wizualizacje filmowe,
słowa do muzyki: Aneta Badziąg, Ewelina Lasota
Kompozycja powstała w ramach stypendium z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Inspiracją do powstania utworu CHEMIA MIŁOŚCI są substancje chemiczne, które odpowiadają za stan zakochania, potocznie nazywane „chemią miłości”. W tworzeniu kompozycji istotą było przeniesienie na język muzyki zarówno struktur graficznych wzorów tych substancji, jak również ich zapisów. Dzięki takiemu eksperymentowi będzie można usłyszeć jak brzmi Chemia Miłości oraz odkryć bliskie związki między muzyką, a inną dziedziną nauki - chemią. Podczas koncertu będzie można także usłyszeć inne kompozycje, które są kontynuacją eksperymentów muzycznych kompozytorki, polegających na kodowaniu na język muzyki innych przestrzeni i struktur pozamuzycznych z otaczającego nas świata np. są to utwory „Energia fotonu”, „Kruszenie Neuronów”, „Horyzont zdarzeń”.
Kompozytorka w trakcie koncertu będzie używać stworzonego specjalnie dla niej interaktywnego urządzenia - Exformer, autorstwa Michała Silskiego. Exformer poprzez użycie sensorów, poszerza wrażliwość elektronicznego instrumentarium. Artystka wykorzystuje ten dodatkowy strumień informacji do modelowania dźwięku, wzbogacając w ten sposób graną przez siebie muzykę o dodatkowe wymiary.

BIOGRAMY:
Marzena Majcher - kompozytorka i gitarzystka, absolwentka Studiów Kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz gitary klasycznej w Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorka muzyki filmowej oraz współczesnej muzyki poważnej. Skomponowała muzykę do ponad 35 filmów, widowisk teatralnych, znanych sygnałów telewizyjnych. Filmy z jej muzyką były wielokrotnie nagradzane i prezentowane na Festiwalach Filmowych na całym świecie. Jej znane prace to muzyka do: fabuły Hanoi - Warszawa, sztuki teatralnej Kobro, Oprawy Muzycznej TVP Kultura, projektu muzycznego Kruszenie Neuronów. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki w 2016r. Koncertowała na wielu prestiżowych Festiwalach m.in. na: Festiwalu Sztuki Współczesnej Re_wizje 5 w Warszawie, Festiwalu Filmowym OFF Camera Plus w Krakowie, na inauguracji Festiwalu Filmów Przyrodniczych w Łodzi, w Planetarium "Niebo Kopernika" w Warszawie - 2017r.

Małgorzata Kubala – sopran , absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Umiejętności wokalne doskonaliła u najlepszych polskich śpiewaczek Haliny Mickiewiczówny, Zdzisławy Donat i Sylwii Geszty.
Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Ministra Kultury Księstwa Luxemburg. Finalistka VIII Międzynarodowego Konkursu Koloraturowego im. Sylwii Geszty. Adiunkt na Wydziale Wokalno-Aktorskim UMFC. Jednocześnie współpracuje z uczelniami zagranicznymi – prowadziła wykłady i zajęcia wokalne w Rydze,Sewilli, Madrycie i na Uniwersytecie w Jaén.

PROGRAM KONCERTU „CHEMIA MIŁOŚCI”
1. Intro „Kosmos 1”
2. „Energia fotonu”
3. „CHEMIA MIŁOŚCI” cz. I Dopamine
4. „Horyzont zadarzeń”
5. „CHEMIA MIŁOŚCI” cz. II Phenylethylamine
6. "Kruszenie Neuronów"
7. „CHEMIA MIŁOŚCI” cz. III Estratetraenol
8. „Radiacja”
9. „CHEMIA MIŁOŚCI” cz.VI Endorphins
10. Epilog „Kosmos 2”

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę