Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Flis z Memfis

Flis z Memfis

reklama
📅 Data: piątek, 08 września 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, BarKa, skwer im. Tadeusza Kahla (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Dwie kobiety konkurujące o jednego mężczyznę. Miłość i rywalizacja w trójkątnej relacji. Siostrzana więź która może odmienić wszystko. Cyfrowy obraz zamiast scenografii. BarKa zamiast teatru.

Już 8 września o godz. 19:30, pokład BarKi zacumowanej przy bulwarze Bohdana Grzymały-Siedleckiego, zmieni się w deski opery dzięki dwóm reżyserkom - Joanna Halszka Sokołowska i Olga Mysłowska. Ich spektakl “Flis z Memfis” to współczesna adaptacja opery Stanisława Moniuszki, w niestandardowej konwencji artystycznej.

“Flis z Memfis” podnosi temat triumfu miłości nad kontrolą i umowami społecznymi, miłości siostrzano-braterskiej, która może odmienić wszystko. Czerpie z bogatej symboliki wody jako siły transformującej i oczyszczającej, rządzącej emocjami oraz intuicją - w alchemii oznaczanej figurą odwróconego trójkąta, co w spektaklu koresponduje dodatkowo z burzliwymi przeżyciami trójki głównych bohaterów. W opracowaniu muzycznym twórczynie rezygnują z tradycyjnej orkiestry na rzecz programowalnych instrumentów elektronicznych, w nawiązaniu do jednego z pierwszych na świecie automatów perkusyjnych - średniowiecznej maszyny hydraulicznej w kształcie łodzi obsadzonej robotycznymi muzykami. Na scenie zobaczymy głęboką, symboliczną transformację, dzięki której zapanuje spokój i relaks.
Twórczynią scenografii jest Iwona Soczewka, która za pomocą efektów wizualnych wraz z reżyserkami przeniesie Wisłę w świat Flisa prosto z Memfis.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury, programu „Kultura Interwencje 2017”.

Partnerzy:
Radio Kampus
BarKa
Plac Zabaw
coigdzie
Opinia Bieżąca

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę