Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Not Waving (IT) + Resina • Lado w Mieście 2017 vol.10

Not Waving (IT) + Resina • Lado w Mieście 2017 vol.10

reklama
📅 Data: czwartek, 07 września 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Zabaw, bulwar B. Grzymały-Siedleckiego (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Lado w Mieście 2017 vol. 10 • czwartek 7.09 • 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą • wstęp wolny

Wszystko, co dobre, dobrze się kończy, a Lado w Mieście 2017 nawet lepiej - podczas finałowej odsłony tegorocznego festiwalu wystąpią: jeden z najciekawszych przedstawicieli muzyki elektronicznej w Europie - NOT WAVING - oraz mistrzyni niepokojących dekonstrukcji klasyki - Resina.


☛ Not Waving to alias Alessio Natalizii, zamieszkałego w Londynie włoskiego producenta, niestrudzenie nagrywającego niepokojącą, pokręconą analogową elektronikę.

Od 2013 Natalizia wydał: mroczny, klimatyczny debiut "Umwelt"; hałaśliwo-ambientową kasetę "Redacted"; rozmyte, mgliste eksperymenty na "Human Capabilities" i chłodne sci-fi techno na "Intercepts" - splicie z Pye Corner Audio.

Na powyższych Not Waving ukazuje imponujące spektrum stylistyczne - w swoich analogowych kompozycjach lawiruje między subtelnie zniekształconym ambientem, eksperymentalnymi improwizacjami i potężnymi bangerami zainspirowanymi belgijskim EBM z lat 80. Jego najnowszy longplay, "Animals" wydane w prowadzonym przez Powella labelu Diagonal, łączy dźwiękowe poszukiwania Natalizii z dzikością brytyjskiego dziedzictwa imprezowego. I choć część utworów to głośne, parkietowe potwory, kompozytorska wrażliwość Not Waving sprawia, że i w nich można odnaleźć chwile piękna i subtelności - idealny kontrast dla wściekle pulsujących stroboskopów i kapiącego potu.

Ostatnim wydawnictwem "Not Waving" jest EP "Populist" wydane nakładem londyńskiego Ecstatic.

"24" klip: link
"I Know I Know I Know" klip: link
Boiler Room x The Italian New Wave: link


☛ 31.08 na Placu Zabaw zagości też zjawiskowa Resina.
Właśc. Karolina Rec, utalentowana wiolonczelistka, kompozytorka, muzykoterapeutka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i Uniwersytetu Gdańskiego zawsze chciała dopiąć swego. Jednym z jej marzeń było przejście przez wszystkie szczeble edukacji muzycznej, a później burzenie – tak po cichutku, ale z uporem – stereotypu na temat klasycznych instrumentów. Współtworzy bądź współtworzyła zespoły takie jak: Kings of Caramel, Cieślak i Księżniczki czy Nathalie and The Loners. Jest współautorką licznych wydawnictw płytowych, a także muzyki do kilkunastu spektakli teatralnych. Współpracowała też z Girls Against Boys, Paulem Brody'm, Piotrem Kurkiem, Zamilską, Michałem Bielą, Ścianką czy Coldair.

W zeszłym roku ukazała się jej debiutancka płyta długogrająca, wydana nakładem prestizowego 130701 / FatCat Records.

"Nightjar" klip: link
Boiler Room Poland Live Set: link


⚡ ⚡ ⚡

Z największą przyjemnością zapraszamy na ósmą edycję festiwalu Lado w Mieście!

Lado w Mieście to festiwal muzyki alternatywnej organizowany przez Stowarzyszenie Plan B we współpracy z niezależną wytwórnią Lado ABC. Cykl rozpoczął żywot w 2010 jako tygodniowy showcase artystów z w/w labelu, ale z każdą kolejną odsłoną oddalał się od swojego źródła, przeistaczając się w platformę promocji mniej znanych artystów lokalnych i zagranicznych, pochodzących z przeróżnych środowisk i tworzących muzykę z całego spektrum gatunkowego. Od swojej drugiej edycji w 2011, Lado w Mieście organizowane jest przez Stowarzyszenie Plan B jako inkluzywny, letni festiwal na otwartym powietrzu.

W 2017 – już po raz trzeci – wakacyjne czwartkowe wieczory spędzimy na Placu Zabaw, oglądając koncerty przeróżnych wykonawców z Warszawy i reszty świata. Znajdą się wśród nich m.in. Mazut, New Cage, Dick4Dick, Nagrobki, Trupa Trupa, Enchanted Hunters czy Kaitlyn Aurelia Smith.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę