Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert: Bartas Szymoniak

Koncert: Bartas Szymoniak

reklama
📅 Data: niedziela, 03 września 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Równo rok temu - na naszej scenie mieli Państwo okazję posłuchać na żywo, ale także obejrzeć premierowo videoclip do singlowego utworu "ALARM" Bartasa. W marcu 2017 r. miała miejsce premiera płyty pod tym samym tytułem. Artyści wracają, by zaprezentować cały materiał z tego wydawnictwa!

WSTĘP WOLNY!
ZAPRASZAMY!

BARTAS SZYMONIAK //

Twórca stylu BEATROCK - gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów / laureat "IDOLA"/absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach / frontman grupy "Sztywny Pal Azji" (2008-2015) / Marek Sierocki powiedziął o nim: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki ", podobnie napisał Onet.pl. Z kolei Dorota Wellman nazwała go "człowiekiem orkiestrą" //

Wszystkie dzwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trabki,śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstaja kompozycje Artysty - człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista - Michał Parzymięso.

1.03. 2017 r. premierę miał album pt. "Alarm" , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. "Alarm" w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego ,schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar. Płyta obok "Powstania" Lao Che zaliczana jest do najważniejszych w tej tematyce. Zapowiedzią albumu są tytułowy "Alarm", "Portret" oraz "Wiatr". Podczas koncertu prezentowane są wszystkie utwory z płyty i są prawdziwą gratką dla osób ceniących sobie wybitną polską poezję i nowatorstwo w sztuce.
Marek Sierocki o "Alarmie" : "Dla mnie jest to coś wyjątkowego! Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo" //

ZAPRASZAMY!

Oficjalna strona Artysty: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę