Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dni Otwarte w Centrach Nauczania MathRiders w Warszawie

Dni Otwarte w Centrach Nauczania MathRiders w Warszawie

reklama
📅 Data: sobota, 09 września 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Białołęka, Centrum Nauczania MathRiders (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Już we wrześniu odbędą się Dni Otwarte w Centrach Nauczania MathRiders w Warszawie, podczas których uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych lekcji pokazowych, prowadzonych metodą Helen Doron. Nauczyciele zapraszają na zajęcia wszystkich tych, którzy chcieliby rozwinąć swoje zdolności bądź poprawić dotychczasowe wyniki w nauce. Jak wskazuje ekspert MathRiders, ponad 75 proc. uczniów klas 1-3 ma problemy w posługiwaniu się zegarkiem analogowymi oraz zapisywaniu liczb w systemie rzymskim. Dzieci w tym wieku znacznie lepiej radzą sobie z zadaniami, wykorzystującymi obliczenia związane z pieniędzmi, niż z ćwiczeniami fikcyjnymi .

Jak wykorzystać przedmioty codziennego użytku do nauki matematyki? Czy istnieje sposób na łatwe przyswojenie tabliczki mnożenia? Czy maluchy w wieku 2 lat potrafią już liczyć? Jak zmienić nastawienie dziecka do rozwiązywania zadań matematycznych? Czy licealiści wykorzystują wiedzę zdobytą jeszcze w szkole podstawowej? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskają rodzice, którzy zdecydują się przyjść ze swoimi pociechami na Dni Otwarte w Centrach Nauczania MathRiders w Warszawie. Spotkania odbędą się w następujących placówkach:
• Warszawa Białołęka, ul. Ceramiczna 18 – 2 oraz 9 września od godz. 10.00 do 14.00, Klubokawiarnia Modelarnia, ul. Głębocka 124 – 3 września od godz. 11 do 14.00,
• Warszawa Wawer, ul. Lucerny 117 – 9 września od godz. 10 do 15.00,
• Ursus – Włochy, ul. Bohaterów Warszawy 45 – 9 września od godz. 10.00 do 13.00,
• Gocław, ul. Dedala 3/9 – 9 września od godz. 11.00 do 17.00,
• Wilanów, ul. Hlonda 10c U5 – 9 oraz 16 września od godz. 11.00 do 15.00,
• Wesoła, ul. Cieplarniana 44 – 9 września od godz. 12.00 do 17.00.
W programie przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci, m.in. bezpłatne lekcje matematyki prowadzone metodą Helen Doron oraz gry i zabawy, które pomogą zrozumieć otaczający świat przy użyciu wiedzy matematycznej.

MathRiders pokazuje, że matematyka jest realnym i znaczącym fragmentem naszej rzeczywistości, a poszerzanie zdolności matematycznych przyczynia się do ogólnego rozwoju dziecka. Z moich obserwacji oraz analizy prac z II edycji konkursu matematycznego „Puchacz Piotr” wynika, że uczniowie w wieku wczesnoszkolnym mają trudności w tak prostej czynności, jak posługiwanie się zegarem analogowym. Aż 80 proc. uczestników konkursu nie było w stanie rozwiązać zadania dotyczącego czasu. Równie liczna grupa dzieci nie potrafi korzystać z rzymskiego systemu zapisywania liczb. Uczniowie lepiej radzą sobie z prostymi ćwiczeniami, w których występuje jedno działanie arytmetyczne, ale mają problemy z zadaniami złożonymi łańcuchowo i ich rozłożeniem na ciąg działań prostych. Dlatego też w metodzie MathRiders staramy się pokazać, że nawet najbardziej skomplikowanych zasad matematycznych możemy nauczyć się w trakcie zabawy. Wystarczy, że pokażemy dziecku dane działanie, używając do tego cukierków czy ulubionych zabawek. A to dlatego, że znacznie chętniej przyswajamy wiedzę, która kojarzy się nam z przyjemnością, a nie stresem czy nudą – mówi Małgorzata Grymuza, ekspert MathRiders Polska.

W programie nauczania MathRiders znajdują się zajęcia Starter, przeznaczone dla dzieci od 2. do 4. roku życia, Junior – dedykowane dla uczniów w wieku 4-11 lat oraz Advanced – kursy matematyki dla nastolatków od szóstej klasy szkoły podstawowej aż do klasy maturalnej.

Nauczanie w oparciu o program Helen Doron to nie tylko pomoc w zrozumieniu zasad matematyki, ale także sposób na budowanie pewności siebie oraz umiejętności pracy w grupie. Podczas naszych zajęć wprowadzamy wiele elementów ruchowych, muzycznych czy plastycznych, tak by dzieciom stale towarzyszyła swobodna i ciepła atmosfera. Jako nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem mogę powiedzieć, że kluczem do sukcesu jest zaprzyjaźnienie ucznia z matematyką, a nie zmuszanie go do tzw. nauki na pamięć – podsumowuje Małgorzata Grymuza.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Białołęka lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę