Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Aleksandra Kołątaj "Przybliżenie"

Aleksandra Kołątaj "Przybliżenie"

reklama
📅 Data: poniedziałek, 04 września 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Okręg Warszawski ZPAP, Mazowiecka 11a (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Wystawa pt: "Przybliżenie" to pierwsza tak duża i przekrojowa ekspozycja prac malarskich wykonanych w technice akwareli przez Aleksandrę Kołątaj. Artystka wybrała z całokształtu swojej twórczości najbardziej reprezentatywne obrazy i takie, do których ma specyficzny stosunek tzn., z którymi czuje się silnie związana z powodu ich wartości artystycznej lub sentymentalnej. Z wieloma spośród tych dzieł utożsamia się, wiec nie potrafi się z nimi rozstać, nawet mając na nie chętnych nabywców.
Wyznacznikiem tych barwnych kreacji na papierze, z założenia realistycznych, a równocześnie metaforycznych i uniwersalnych jest spontaniczna rejestracja bodźców wizualnych i oddanie tzw. ducha miejsca, więc artystka maluje swe kompozycje wyłącznie bezpośrednio w plenerze, szukając motywów i inspirując się pięknem w otaczającej rzeczywistości. Wśród jej akwarel znajdują się pejzaże, obrazy obiektów architektonicznych oraz motywy roślinne.
Głównym tematem tych dzieł jest emocjonalnie przeżywany krajobraz; intuicyjnie odbierana przyroda; natura w różnych swoich przejawach. Artystka przedstawia za pomocą akwarelowych środków wyrazu, w sposób subiektywny, impresyjny, ale wierny odbieranej prawdzie o świecie własne wrażenie, jakie budzą w niej widoki gór, dróg, pól, lasów, rzek i mórz.
Dogłębna obserwacja, analiza i prostota formalna przy zachowanej dyscyplinie i znajomości zasad tradycyjnego malarstwa akwarelowego pozwoliły stworzyć niepowtarzalne i nastrojowe wizje plaż nadmorskich, wód płynących i stojących o różnych porach roku, uwzględniające pogodę, rodzaj światła, przestrzeń i powietrzność.

Aleksandra Kołątaj "Przybliżenie"
Galeria 022
wernisaż: 04.09.2017, godz. 18.00
wystawa trwa do 18 września

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę