Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Nauki na WNE UW

Festiwal Nauki na WNE UW

reklama
📅 Data rozpoczęcia: poniedziałek, 25 września 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📅 Data zakończenia: wtorek, 26 września 2017

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Długa 44/50 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na dwa dni spotkań odbywających się w ramach Festiwalu Nauki na WNE UW. Tym razem poruszymy zagadnienia ważne, aktualne i praktyczne.

W celach organizacyjnych prosimy o zapisy: link

Harmonogram:

25.09. 2017

Debata: „Cyberbezpieczeństwo w epoce Big Data”
godz. 17.30,
Wykładowcy WNE UW i przedstawiciele NZB
Od kiedy technologia komputerowa pozwoliła na przetwarzanie olbrzymich zbiorów danych w czasie rzeczywistym, kwestia bezpieczeństwa informacji stała się jeszcze ważniejsza. Każdy analityk danych powinien znać skuteczne metody zabezpieczenia przetwarzanych danych i standardy polityki bezpieczeństwa przyjęte w profesjonalnym obrocie gospodarczym. Niestety jest to zagadnienie często lekceważone, przez co nawet bardzo wrażliwe dane nie są należycie zabezpieczone.
Na spotkaniu eksperci i praktycy w tej dziedzinie opowiedzą o najlepszych praktykach stosowanych aktualnie w biznesie (w ich własnych instytucjach) i odpowiedzą na pytania uczestników m. in. odnośnie kierunków rozwoju tej dziedziny w najbliższej przyszłości.

Godz. 18:30 - 19.00 Poczęstunek dla uczestników wydarzenia

Warsztat: „Data Science w programie R. Sztuka wizualizacji danych”
godz. 19:00 - 20:30
Prowadzący: mgr Piotr Ćwiakowski
We współczesnej gospodarce opartej na wiedzy, informacji i Big Data, wykorzystanie statystyki i ekonometrii w opisywaniu zjawisk politycznych, ekonomicznych czy biznesowych jest powszechnie przyjętym standardem. Analityk danych (data scientist) jest wymieniany wśród 10 najbardziej intratnych zawodów przyszłości. Efektywne zarządzanie informacją wymaga użycia specjalistycznego oprogramowania, które pozwala jednocześnie na wygodną pracę, wykorzystanie zaawansowanych algorytmów statystycznych i automatyzację zadań. Na wykładzie przedstawimy najnowocześniejsze pakiety do analizy danych, które umożliwiają automatyzację i przyśpieszenie pracy – szczególnie tej wykonywanej cyklicznej. Następnie zostaną omówione podstawowe zasady prezentowania wyników analiz statystycznych za pomocą zrozumiałych dla przeciętnego odbiorcy wykresów.
Warsztaty będą składały się z części wykładowo - prezentacyjnej oraz ćwiczeniowej - rozwiązywanie zadań pod kierunkiem prowadzącego. Aby w pełni skorzystać z warsztatu prosimy o przyniesienie własnych (naładowanych) komputerów.


26.09. 2017

Wykład: „Sektor bankowy w obliczu Brexitu”
godz. 17.30
Prowadzący: dr Mateusz Szczurek (Minister Finansów RP w latach 2013 - 2015)
Wielka Brytania postawiła gospodarki państw członkowskich UE w sytuacji bez precedensu. Z tej perspektywy ocena skutków ekonomicznych tego wydarzenia jest bardzo trudna, a wszelkie prognozy są obarczone olbrzymią niepewnością. Ale co mówią właściwie twarde dane? Czy na podstawie dostępnych danych historycznych analityk danych jest w stanie przewidzieć bieg wydarzeń?
Na spotkaniu ekonomiści i eksperci rynkowi zarysują obszary oddziaływań Brexitu ze szczególnym uwzględnieniem sektora bankowego. Odpowiedzą również na pytania uczestników – także te kontrowersyjne.

Godz. 18:30 - 19.00 Poczęstunek dla uczestników wydarzenia

Warsztat: „Tricki w Excelu i VBA – case’y rozmów kwalifikacyjnych”
godz. 19.00 - 20.30
Prowadzący: dr Przemysław Kusztelak
Microsoft Excel jest najpowszechniej stosowanym programem do analizy i prezentacji danych. Jednak często bywa on używany w sposób nieefektywny. Bardzo dobra znajomość arkuszy kalkulacyjnych jest szczególnie ważna, gdyż może usprawnić naszą pracę (dzięki czemu możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu). Dlatego jest wymagana niemal na każdej rozmowie rekrutacyjnej. Przyjdź i poznaj typowe zadania występujące na rozmowach kwalifikacyjnych. Pokażemy Ci jak je rozwiązać, zwrócimy uwagę na najistotniejsze narzędzia usprawniające codzienną pracę w Excelu, jak również pokażemy do czego można wykorzystywać Excela i VBA (zaawansowane aplikacje biurowe) i gdzie można nauczyć się efektywnego wykorzystania tego programu.
Warsztat składa się z 2 części. W części 1 uczestnicy będą mogli sami zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami i przekonać się jaki jest ich poziom wiedzy. W części 2 prowadzący podzielą się trikami, które stosują w pracy w Excelu, a których znajomość jest wymagana na rozmowach kwalifikacyjnych. Następnie przedstawią wzorcowe rozwiązania zadań, jak również pokażą różnorodne zastosowania Excela i VBA w codziennej pracy.
Aby w pełni skorzystać z warsztatu prosimy o przyniesienie własnych (naładowanych) komputerów.

Projekt współorganizują z WNE UW: Nowoczesne Zarządzanie Biznesem (link, organizator kursów z Excela, VBA, Access i programu R LabMasters (link ) oraz Koło Naukowe Strategii Gospodarczej WNE UW (link.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę