Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Słynne i mniej znane, niezwykłe kobiety związane z Wolą

Słynne i mniej znane, niezwykłe kobiety związane z Wolą
📅 Data: czwartek, 28 września 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Wolskie Centrum Kultury Klub ul. Gibalskiego 10 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Współczesna pozycja kobiet w świecie została ukształtowana po latach walki. Wiele rzeczy i spraw dziś nam oczywistych, pewnie nie byłaby możliwa do wykonania, gdyby nie działania i osiągnięcia niezliczonych kobiet, które poprzez swą determinację i samozaparcie dążyły do osiągnięcia wyznaczonego sobie celu.

Historia zapamiętała wiele kobiet, które przyczyniły się do rozwoju ludzkości. W trakcie kolejnej prelekcji przyjrzymy się bliżej dokonaniom pań, których los związał z warszawską Wolą. Poznamy m.in. Barbarę Bronisławę Czarnowską, która jako młoda dziewczyna walczyła w Powstaniu Listopadowym w okolicach rogatek wolskich. Dziś jest patronką szkoły przy ul. Ogrodowej, oddalonej od tego miejsca kilkaset metrów. Była jedną z pierwszych dam Orderu Virtuti Militari. Przypomnimy sobie także postać Marii Palester – sprawiedliwej wśród Narodów Świata, która w okresie hitlerowskiej okupacji ratowała żydowskie dzieci i dorosłych.

O dokonaniach tych i innych wolskich kobiet porozmawiamy już w czwartek 28 września. Spotykamy się w Wolskim Centrum Kultury w Klubie przy ul. Gibalskiego 10 o godz. 17.00.

Udział w prelekcji jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt „Historia Woli słowem zapisana! Cykl prelekcji o kulturowym dziedzictwie Woli” jest współfinansowany ze środków dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧